Dabbağoğlu Parkında yenileme çalışması

Büyükşehir Belediyesi Dabbağoğlu Parkında yenileme ve yeşil alan çalışması başlattı. Yeniden tasarlanan park, daha estetik bir görünüme kavuşacak. 

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı uzun yıllardır bakımsız bırakılmış parklarda yenileme ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Parklarda bulunan oturma alanları ve yeşil alanlar onarılıp yenilenirken, Beşyol Meydanında bulunan Dabbağoğlu parkında işlevini kaybetmiş ve kirlilik nedeniyle giderleri tıkanan havuz, yeşil alan olarak yeniden tasarlanıyor. 

Havuzun onarılamayacak kadar eskidiğini ve önceki dönemlerde havuz önüne yapılan Zabıta kulübesinin de parka görsellik konusunda büyük zarar verdiğini belirten Park ve Bahçeler Daire Başkanı Erdem Dara, “Parka ve havuza uzun yıllardır bakım yapılmamış. Havuzun çanağı kırılmış. Yine üst tarafta park içinde bulunan süs havuzu ve kanallar da önceki dönemde kapatılmış. Plansız yapılan havuz kapatmaları ne yazık ki ön tarafta bulunan havuzun su giderlerine ve elektrik aksamına da ciddi zararlar vermiş durumda. Bu da yetmezmiş gibi parkın önüne kocaman bir zabıta kulübesi dikilerek parkın tüm güzelliği yok edilmiş. Yapmış olduğumuz teknik çalışma sonucu hem parktaki yeşil alan miktarını artırmak için, hem de oluşan çirkin görüntünün önüne geçmek için parkı yeniden tasarlıyoruz” dedi. 
 

Yorumlar 2
Parklar ve kaldırımlar halkındır. 08 Temmuz 2024 23:34

AHMEDİ HANİ PARKI, YER ALTI ÇARŞISI ÜSTÜ, VAN KENT MEYDANI, FEQİYE TEYRAN PARKI, DABBAĞOĞLU PARKI GİBİ BİRÇOK YERDE SEMAVERCİLER VE ÇAYCILAR YA HEP YA DA AKŞAMLARI İŞGAL EDİYOR. KİMSE ORTAK KULLANIM ALANLARINI, PARKLARI,MEYDANLARI,KALDIRIMLARI BABASIN>N MÜLKÜ GİBİ İŞGAL EDEMEZ. BÖYLE YAPANLARI HALK HAKKINI VE HADDİNİ BİLMEYENLER OLARAK GÖRÜYOR. BUNLARI TAMAMEN ÇIKARIN

Van tertemiz ve yemyeşil olsun. 08 Temmuz 2024 23:27

Hakikaten tebrikler... Van'ın çarşıları kadar kalabalık, hareketli ve insan seli ile dolu inanın on şehir yok. Çünkü çarşı dar, kent merkezi sıkışık bir alanda. İşsiz çok, genç nüfus çok. Çevre il, ilçe ve köylerden de her gün on binlerce insan Van'a geliyor. Kendi merkez nüfusu da beş yüz bini aşmış. Haliyle çarşılar tıkış tıkış insan kalabalıklarıyla dolu. Çarşılarda yirmi tane park lazım. Maalesef on yıllardır kimse bu soruna eğilmiyor. Yeni parklar yapılması bir yana eskiler de bakımsız. İşte Dabbağoğlu, Ahmedi Hani, Cumhuriyet, Ahmet Çam ve diğerleri. Yenileme,bakım,güzelleştirme, yeşillendirme,sulama ve temizlik elzemdir.Edremit, Tuşba ve İpekyolundaki bütün parklara tek tek bakılsın. Eksikler giderilsin. Yenileme, bakım, sulama ve temizlik hep olsun. Temizlik, park ve yeşil alan, yol ve ulaşım...

Bakmadan Geçme