Cumhuriyet'in 100. yılı yürüyüşü

Erciş ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde 'Cumhuriyet' yürüyüşü yapıldı.

Cumhuriyet'in 100. yılı yürüyüşü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Erciş Kaymakamlığı tarafından düzenlenen 100. yıl etkinliğinde Erciş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi önünde bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde dev Türk bayrakları, meşaleler, Atatürk'ün fotoğraflarıyla Şehit Nusret Akça Millet Bahçesi'ne kadar yürüdü. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kızılay görevlileri tarafından vatandaşlara çorba ikram edilerek program sona erdi.
Yürüyüş sonunda konuşma yapan Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu, "Cumhuriyetimizin 100. yılına girmiş olduğumuz günlerde Cumhuriyet’imizi kuruluşunu bir çok etkinlikle kutluyoruz. Bugün de bir yürüyüş etkinliği gerçekleştirdik. Eğer bugün ülkemizde bağımsız ve özgür bir şekilde yaşıyorsak Cumhuriyetimizin sayesindedir. Cumhuriyet demek bence halk demektir" dedi.
Programa Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Karaloğlu 108. Topçu Alay Komutanı Kurmay Albay Melih Akdağ, Cumhuriyet Başsavcısı Suat Arslan İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Onur Akyüz, İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Trak, kurum amirleri, güvenlik görevlileri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Bakmadan Geçme