Çiftçilere ödeme müjdesi

2024 Mart ayında yatırılması gereken ödemeler için yeni tarih belli oldu.

Çiftçilere ödeme müjdesi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca çiftçinin merakla beklediği açıklamayı yaptı. 5 Eylül'de tüm kararlar netleşti, mazot ve gübre desteği ödemeleri o tarihte yapılacak. İşte mazot gübre desteği hakkında ki tüm detaylar…

Çiftçilerin dört gözle beklediği mazot ve gübre desteği için son açıklamalar yakından takip ediliyor. 5 Eylül 2023 tarihinde toplanan kabine toplantısının ardından tüm detaylarda belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere ödenen mazot desteği için o tarihi işaret etti.

MAZOT VE GÜBRE DESTEĞİNDEN SEVİNDİREN AÇIKLAMA
5 Eylül 2023 tarihinde kabineyi bir araya toplayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantının ardından çiftçilere müjdeyi verdi. 2024 yılı Mart ayında ödenmesi planlanan buğday, arpa, yulaf, çavdar, tritikale, çeltik üreticilerinin mazot ve gübre desteğinin 2023 Ekim ayında yapılacağı belirtildi. Ödemelerin Ziraat hesaplarına tanımlanacağını belirten Başkan Erdoğan, toplam 11,5 milyar liralık destek sağlanacağını vurguladı.

2023 yılı kapsamında ürün başına verilecek mazot desteği için rakamlarda belli oldu. Buğday, arpa, çavdar, yulaf, tritikale için dekar başına 75 TL mazot desteği desteği sağlanırken 46 TL gübre desteği verilecek. Belirlenen ürünler kapsamında gübre ve mazot desteği toplamda dekar başına 121 TL olarak belirlendi.

Bakmadan Geçme