CHP İl Başkanı Bedirhanoğlu: Umarım bu yanlıştan vazgeçilir
CHP Van İl Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Zeydan'ın memnu hakkının geri alınmasına tepki göstererek, 'Halkın iradesine gölge düşürecek uygulamalardan vazgeçilsin' dedi.
Bedirhanoğlu açıklamasında “Maalesef üzücü haberlerle karşılaşıyoruz. Lütfen bu sefer Van'da demokrasiye gölge düşürülmesin. Halkın iradesine herkesin saygı duyması gerekir. Halkın iradesine gölge düşürecek uygulamalardan vazgeçilsin. Biz istiyoruz, Van'da siyaset normal seyrinde devam etsin. Siyasal rekabet güçlensin. Antidemokratik uygulamalar son bulsun. Kayyum uygulamaları bu bölgede siyasal rekabete de ket vuruyor. Hepimizin halkın iradesine saygı duyması ve bunu demokratik olgunlukla karşılaması gerekir. Umarım bu yanlıştan vazgeçilir. Konunun yakın takipçisiyiz” dedi.
Bakmadan Geçme
![Hakkari-Van kara yolunda çevre temizliği](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/hakkari-van-kara-yolunda-cevre_1721999803_Zqc6Lh.jpg)
![Van'da doğum hastası kadın için helikopter ambulans havalandı](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/van-da-dogum-hastasi-kadin-ici_1721994890_zoTkgv.jpg)
![Van'da Filistin'i Unutma konulu basın açıklaması yapıldı](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/van-da-filistin-i-unutma-konul_1721994429_T2Ami1.jpg)
![Vanlı Mahsun'un yer aldığı takım Balkan Şampiyonu oldu](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/vanli-mahsun-un-yer-aldigi-tak_1721992445_dkTh54.jpg)
![Kaymakam Arslanargun çalışmaları yerinde inceledi](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/kaymakam-arslanargun-calismala_1721989722_kUBRpi.png)
![İl Sağlık Müdürlüğünde Kurumsal İletişim toplantısı gerçekleştirildi](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/il-saglik-mudurlugunde-kurumsa_1721989238_Kp2uyM.png)