• Haberler
  • Yaşam
  • Çarpanak Adası güzelliğiyle ziyaretçilerini büyülüyor

Çarpanak Adası güzelliğiyle ziyaretçilerini büyülüyor

Van Gölü'nde bulunan Çarpanak adası kıyılarında çiçek açan badem ve kayısı ağaçları ziyaretçilerine görsel bir şölen yaşatıyor.

Van Gölü'nün eşsiz güzellikteki Çarpanak Adası'nda ilkbaharın gelişiyle birlikte badem ve kayısı ağaçları, muhteşem bir görsel şölen sunuyor. Adanın kıyılarında açan çiçekler, ziyaretçilere büyüleyici bir manzara sunarken, bölgede doğa tutkunlarının ilgisini çekiyor.

Her yıl ilkbahar mevsiminde adanın kıyılarında yer alan badem ve kayısı ağaçları çiçek açarak adeta bir renk cümbüşü oluşturuyor. Beyaz ve pembe tonlarındaki çiçekler, gökyüzüne karşı muhteşem bir kontrast oluşturuyor ve ziyaretçilere unutulmaz bir deneyim sunuyor.

(Görüntü: Gamze Sur)

Çarpanak Adası'nda açan çiçeklerle birlikte adanın doğal güzellikleriyle çevrili yürüyüş yolları, doğa severler için eşsiz bir keşif imkanı sunuyor. Ziyaretçiler, kuş cıvıltıları eşliğinde ada içerisinde keyifli bir gezinti yaparken, fotoğraf tutkunları da bu benzersiz manzaraları ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinelerini hazırda tutuyor.

Van Gölü'nün sakin sularıyla çevrili Çarpanak Adası, badem ve kayısı çiçekleriyle bezenmiş doğal güzelliğiyle ziyaretçilerine huzur dolu bir atmosfer sunuyor. 

 

Vansesi Haber

Bakmadan Geçme