Çalyan Gölü'nde temizlik çalışması

Gürpınar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, bölgenin doğa harikası Çalyan Buzul Gölü'nde çevre temizliği çalışması gerçekleştirdi. 

Norduz bölgesinde bulunan ve doğaseverlerin uğrak noktası olan göl, ekipler tarafından titizlikle temizlendi. Çöplerini düzenli şekilde bırakan tüm doğaseverlere teşekkür eden ekipler, bölgenin doğal güzelliğinin korunması için bu çalışmanın önemini vurguladı.

Gürpınar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, bölgenin güzide doğal güzelliklerinden biri olan Çalyan Buzul Gölü'nde kapsamlı bir çevre temizliği gerçekleştirdi. Norduz bölgesinde yer alan ve doğaseverlerin sıklıkla ziyaret ettiği göl, ekipler tarafından titizlikle temizlendi.

Çalyan Gölü'nde temizlik çalışması

Çalyan Buzul Gölü, Gürpınar ilçesinde bulunan, etkileyici manzarası ve kendine özgü ekolojik yapısıyla dikkat çeken doğal bir güzellik. Bölgeye gelen doğaseverler, göl ve çevresindeki manzaranın verdiği huzur ve dinginlikle keyifli anlar geçiriyor. Ancak bazen, ziyaretçilerin bilinçsiz davranışları nedeniyle göl ve çevresi kirliliğe maruz kalabiliyor.

Gürpınar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri devreye girerek, Çalyan Buzul Gölü ve çevresinde kapsamlı bir temizlik çalışması yürüttü. Ekipler, göl ve çevresindeki tüm çöpleri titizlikle topladı, bölgenin doğal güzelliğini ön plana çıkarmayı hedefledi.

Gürpınar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, bu tür çevre temizliği çalışmalarını bölgedeki diğer doğal güzelliklerde de gerçekleştirerek, ilçe sakinlerinin ve ziyaretçilerin sağlıklı bir çevrede vakit geçirmesini sağlamayı hedefliyor. Doğal varlıkların korunması ve sürdürülebilirliği, her bireyin sorumluluğu olduğu vurgulanırken, Çalyan Buzul Gölü'ndeki temizlik çalışması, örnek bir girişim olarak öne çıkıyor.

Vansesi Özel Haber
Yorumlar 1
Van çok kirli 26 Haziran 2024 12:06

13 İLÇEDE CİDDİ, YAYGIN, YOĞUN, TİTİZ VE DETAYLI TEMİZLİKLER LAZIM. ŞEHİRLERİMİZ ÇOK KİRLİ. ESNAFLAR, YAYALAR, SÜRÜCÜLER, ÇOCUKLAR, GENÇLER, HERKES DUYARLI OLSUN. KURUMLAR İŞİNİ YAPSIN

Bakmadan Geçme