Büyükşehir kaybolan çoban için seferber oldu

Van'ın Bahçesaray ilçesinde sürüsünü otlattığı kırsal bölgede 24 saati aşkın süre kendisinden haber alınamayan küçük Çoban için Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Büuyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Zeydan ve yardımcısı Neslihan Şedal'ın öncülük ettiği 20 kişilik İtfaiye ekibi, bölgede arama kurtarma çalışmasını sürdürüyor. 

Bahçesaray ilçesinde 14 Haziran Cuma günü Cevizbelen kırsalında İnek sürüsünü otlattığı sırada en son saat 16.00 civarında başka bir Çoban tarafından görülen 14 yaşındaki Yasin Aslan'dan bir daha haber alınamadı. Ailesi ve Cevizbelen mahallesi sakinleri, gece mahalleye dönmeyen çoban çocuğun kaybını İtfaiye ekiplerine bildirdi. Sabahın erken saatlerinde öncü bir ekiple arama tarama faaliyetlerine başlayan Büyükşehir Belediyesi Bahçesaray Grup Amirliği ekipleri, çevrede Aslan'ın izine rastlamadı. 

Daha sonra Van'dan hareket eden Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı uzman arama kurtarma ekipleri, bölgede detaylı çalışma başlattı. 

Zeydan ve Şedal çalışmaları yerinde takip etti

Öğle saatlerinde Bahçesaray ilçesine ulaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Zeydan ve yardımcısı Neslihan Şedal, arama kurtarma çalışmalarını yerinde takip etti. 
Kırsal bölgede gün boyu süren arama kurtarma çalışmalarında küçük çobanın izine henüz rastlanmadı. Arama faaliyetleri İnsansız Hava Araçları ile devam ediyor.

Bu arada Şedal ve Zeydan, beraberindeki heyetle birlikte kaybolan Yasin Aslan’ın ailesini ziyaret etti. Zeydan ve Şedal ziyaret sırasında çocuğun bulunması için tüm imkanlarını seferber edeceklerini aileye iletti.
 

Bakmadan Geçme