• Haberler
  • Güncel
  • Büyükşehir'den sel ve su taşkınlarına karşı menfez çalışması

Büyükşehir'den sel ve su taşkınlarına karşı menfez çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde olası sel ve su taşkınlarına karşı başlattığı yol altyapı ve menfez çalışmalarını sürdürüyor.

Kentte olası sel ve su taşkınlarına karşı tedbir alan Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahalleler başta olmak üzere kent genelinde sorumluluk alanında bulunan yollarda başlattığı altyapı, menfez ve baks çalışmalarına devam ediyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığınca belediyenin idari işgücü ile yapılan çalışmalar bazı noktada tamamlanırken, selden etkilenen ilçeler başta olmak üzere birçok noktada ise çalışmalar devam ediyor. 

Ekipler, İpekyolu ilçesi Ortanca, Değirmenköy mahallelerinde köprü, menfez onarım ve koruge boru çalışması yaparken, Gürpınar Topsakal Mahallesi selden dolayı çöken yol, Çaldıran ilçesi Üçgözler Mahallesi menfez çalışması, Saray ilçesi Karahisar, Kekikdüzü ve Örenburç mahallelerinde ise sel sonrası başlattığı çalışmaları  sürdürüyor. 

Ayrıca Başkale ilçesi Köprüağzı mahallesi menfez ve taş tahkimat çalışması, Özalp Dorutay Mahallesi menfez onarımı, Muradiye ilçesi Babacan ve Fevzi Çakmak mahallerinde menfez yapım çalışması ve Tuşba ilçesi Karaağaç Mahallesindeki menfez çalışmaları tamamlandı. 

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kent genelinde taşkın riski olan yollarla ilgili de çalışmalarına devam edecek. 
 

Bakmadan Geçme