Büyükşehir'den hasta nakil hizmeti

Van Büyükşehir Belediyesi hasta ve yardıma muhtaç vatandaşlar için hizmete sunduğu hasta nakil ambulansı dar gelirli vatandaşların umudu oldu.

Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç ve sağlık kuruluşlarında sürekli tedavi olması gereken, yatalak ve diyaliz hastası vatandaşlar için ücretsiz ambulans imkânı sağlıyor. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 3 ambulans 10 personelle verilen hizmetle günlük 20 hastaya ulaşılıyor. 

Hastalar evlerinden sağlık personelleri tarafından sedye ve tekerlekli sandalyeler yardımıyla alınıp, hastanelerindeki tedavilerinin ardından ise yeniden evlerine bırakılıyor. 

Akköprü mahallesinde ikamet eden 72 yaşındaki Alzheimer hastası Zühre Yılmaz da uzman sağlık personelinin refakatinde evinden alınarak kontrollerinin yapılacağı Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakil edildi.

Burada yapılan tetkik ve kontrolleri tamamlanan hasta Yılmaz, daha sonra tekrar evine bırakıldı. Yılmaz’ın yakınları Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Zeydan ve yardımcısı Neslihan Şedal’a teşekkür etti.

Bakmadan Geçme