• Haberler
  • Güncel
  • Büyükşehir Belediyesi Tirşîn Yayla Yolu'nda çalışma yaptı

Büyükşehir Belediyesi Tirşîn Yayla Yolu'nda çalışma yaptı

Büyükşehir Belediyesi, Gürpınar ilçesi Bükeç mahallesine bağlı Çizgili mezrasında bulunan 3 bin 300 rakımlı Tirşin Yaylasında yol çalışması yaptı. Daha önce halkın at ve katırlarla ulaşım sağladığı yaylaya artık araçlarla daha rahat bir şekilde ulaşım sağlanıyor. 

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı ekipleri kentin her noktasına hizmet götürmek için var gücüyle çalışıyor. Özellikle kırsal alanda 100’lerce kilometrelik yolda çalışma yapan ekipler, burada yaşayan halkın yaşamını kolaylaştırıyor. Bu kapsamda kentin en ücra noktasında bulunan ve yaklaşık olarak kent merkezine 110 kilometre uzaklıkta Şırnak, Çatak ve Gürpınar üçgenindeki Tirşîn Yayla Yolu da 15 günlük çalışma ile ulaşıma açıldı. 

Kayalarda bulunan figürlerle bilinen ve doğa tutkunlarının dikkatini çeken Tirşîn Yaylası’na yapılan çalışma ile daha rahat ulaşım sağlanacak. 

Bükeç mahallesine bağlı Çizgili (Avan) ve Taşlıyazı mahallesine bağlı Karyağdı mezralarının da bulunduğu güzergahta zorlu arazi şartlarına rağmen hummalı bir çalışma yapan Gürpınar Kırkgeçit Şantiye Şefliği ekipleri, buradaki çalışmalarını tamamladı.

Çalışma ile yaylalarına daha rahat bir şekilde ulaşacaklarını belirten mahalle ve mezra halkı, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. 
 

Bakmadan Geçme