Büyükşehir asfalt çalışmalarını başlattı

Van Büyükşehir Belediyesi Edremit ilçesinde üç noktadan biri olan Elmalık Mahallesi Dere Yolu'na yılın ilk asfaltını döktü. 

Kentteki yol ağını daha konforlu ve güvenli hale getirmek için asfalt çalışmalarına start veren Büyükşehir Belediyesi, sezonun ilk asfalt çalışmasını Edremit ilçesinde Dere Yolu’nda başlattı. Daha önce toprak yol olan 1.2 kilometrelik yolda, altyapı, üstyapı ve plent miks temel (PMT) serimi yapılarak, asfalt serimine geçildi. 

Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkalığınca yürütülen çalışmalarda, Edremit ilçesi Yenimahalle ve Eminpaşa’da asfalt sökümü ve yol altyapı çalışmaları devam ederken, Elmalık Mahallesi’nde ise asfalt serimi yapılıyor. İlçedeki üç farklı noktada bulunan 4 kilometrelik yolda, sıcak asfalt seriminin ardından yol çizgi ve trafik tabela çalışması yapılarak, halkın kullanımına açılacak. 

Ayrıca belediye ekipleri 13 ilçe ve kent merkezinde başlattıkları yol ve bakım-onarım çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. 
 

Yorumlar 1
"İnsan ölür kalır eseri, eşek ölür kalır semeri." 08 Haziran 2024 19:09

Kendine saygısı olan, insanlarına saygısı olan, şehrini seven, geleceği düşünen ve yüreği iyi olan her makam sahibi, her yetki sahibi, her kurum, her birim kendi şehri olan VAN'a ve 13 ilçesine 365 gün canla başla hizmet eder.

Bakmadan Geçme