Bitlis'te Kürtçe stand up gösterisi yapıldı

Bitlis'te yapılan Kürtçe stand up gösterisi büyük beğeni aldı. Tiyatro oyuncusu Erdal Kaya, tek kişilik stand up gösterisi 'Vik û Vala' (Bomboş) oyunuyla turneye çıktı.

Bitlis’te yaptığı 2 seanslık stand up gösterisinde sevenleriyle bir araya gelen Kaya, misafirlerini doğasıya güldürdü. Bitlis’te yapılan Kürtçe stand up gösterisi yoğun ilgi ve beğeni aldı.
Kürtçe yapılan esprileri anladıkları ve mutlu olduklarını söyleyen Tuğba Orak, “Tiyatro oyuncusu Erdal Kaya’nın stand up gösterisini severek izledik. Doyasıya güldük ve bizim için de güzel bir aktivite oldu” dedi.
Seyircilerin Kürtçe etkinlikleri özlediğini aktaran Erdal Kaya, “1 yıldır bu stand up ile sahnelere çıkıyorum. Bitlis’e geldiğim için çok heyecanlıyım. Vatandaşlarımız neredeyse bu stand up gösterilerimle onlarla buluşmak istiyorum. Seyircilerin Kürtçe eserlere sahip çıkması da ayrıca hoşuma gidiyor. Bitlis’te 2 seans oynadım. Her iki seans da çok ayrı coşkuluydu. Seyircilerimiz böyle Kürtçe etkinlikleri özlemişler. Tabi bu özlem sahneye de yansıyordu ve bunu hissetmemle beraber daha coşkulu oynadım. Gelenlere de ayrıca teşekkür etmek isterim” dedi.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme