Beyaz gruptaki takımlara ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Beyaz Grupta mücadele eden Vanspor, Esenler Erokspor, Bucaspor ve Adıyamanspor'a ceza verdi.

TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Vanspor, Esenler Erokspor, Bucaspor ve Adıyamanspor ligin 37. haftasında yaşanan olaylardan dolayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından cezalandırıldı.

PFDK yaptığı açıklamada, “Acnturk Sigorta Vanspor FK’nın, 28 Nisan tarihinde oynanan Acnturk Sigorta Vanspor FK-Ankara Demirspor müsabakasında, biri açık renk diğeri ise koyu renk olmak üzere en az 2 adet forma setini müsabaka organizasyon toplantısında ve müsabaka saatinde yanlarında bulundurmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle ihtar cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Acnturk Sigorta Vanspor FK idarecisi Ferdar Çınak’ın, hak mahrumiyeti cezası devam ederken stadyumda yer almasından dolayı 102 gün hak mahrumiyeti ve 48.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Bucaspor 1928 Kulübünün, 28 Nisan tarihinde oynanan Hes İlaç Afyonspor Kulübü–Bucaspor 1928 müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 20.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Esenler Erokspor Kulübünün, 28 Nisan tarihinde oynanan Esenler Erokspor–Adıyaman Futbol Kulübü A.Ş. müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 16.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Esenler Erokspor Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 28.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Adıyaman Futbol Kulübü A.Ş. sporcusu Vedat Yeşilkaya’nın, 28 Nisan tarihinde oynanan Esenler Erokspor–Adıyaman Futbol Kulübü A.Ş. müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik fiili müdahale içeren sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle FDT’nin 36/5-a ve 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 2 resmi müsabakadan men ve 6.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verdi.

Bakmadan Geçme