Ben beyazı sende seviyorum

Tan yerinden biraz önceydi. Gidişini seyrettim arkandan uzun uzun. Her adımın biraz daha uzaklaştırıyordu seni benden. Uzaklaşan her adımın bir hançerdi yüreğime saplanan. Köşeyi dönüp gözden kaybolmanı sessiz seyretmeme şahidimdi biraz sonra kaybolacak yıldızlar. Yanındayken önemsiz gibi görünen, zaman geçtikçe büyüyen, derinleşen anlar geldi aklıma. O anlar şimdi anılarda yerini çoktan aldılar.

Tan yerinden biraz önceydi. Gidişini seyrettim  arkandan uzun uzun. Her adımın biraz daha uzaklaştırıyordu seni benden. Uzaklaşan her adımın bir hançerdi yüreğime saplanan. Köşeyi dönüp gözden kaybolmanı sessiz seyretmeme şahidimdi biraz sonra kaybolacak yıldızlar. Yanındayken önemsiz gibi görünen, zaman geçtikçe büyüyen, derinleşen anlar geldi aklıma. O anlar şimdi anılarda yerini çoktan aldılar.

 

Gidişinle her şey yarım kaldı. Aşk yarım, vuslat yarım, yüzüme bulaştırdığın sevinç yarım, saçım-başım dağınık, hüznün yarım kaldı.

 

Şarkısı yarım kaldı bülbülün, goncanın açışı yarım, tebessümüm dudağımda dondu yarım kaldı yarınım.

 

Beter bir akışın içinde kala kaldım yüreğimin alın teri sevdiğim.

 

Yine zamanın kurduğu tuzaklara düşmüştüm. Nicedir kimselerle paylaşamadığım hüzne dönüşen özlemlerim vardı. Sen gelince ciğerlerini rüzgar dolduran ve az sonra denize açılacak bir yelkenli gibiydim. Yaşamı coşkuyla yaşayan ,bir şarkıya ıslığıyla eşlik eden, etekleri uçuşa uçuşa dans edendim ben.

 

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bakmadan Geçme