• Haberler
  • Ekonomi
  • Bekçi alımı yapılacak: Binlerce kişiye 32 bin lira aylık! İşte aranan şartlar...

Bekçi alımı yapılacak: Binlerce kişiye 32 bin lira aylık! İşte aranan şartlar...

Son dönemde iş arayan vatandaşların en çok yokladığı alanlardan birisi de bekçilik olarak ön plana çıkıyor. Bu noktada devlet sık sık eleman alım ilanları paylaşırken son karar duyuruldu, işte yapılacak bekçi alımı için verilecek maaş ve aranan şartlar.

Bekçi alımı yapılacak: Binlerce kişiye 32 bin lira aylık! İşte aranan şartlar...
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Son dönemde iş arayan vatandaşların ilgisini çeken bir meslek olan bekçilik, Türkiye'de önemli bir istihdam fırsatı olarak öne çıkıyor.

Devlet, bekçi alımları için ilanlarını sık sık paylaşıyor ve son kararlar açıklandı. İşte bekçi alımı için verilecek maaş ve aranan şartlar:

Devlet, bekçilik pozisyonlarına başvuran adayları değerli bir kamu hizmeti verme fırsatı sunuyor.

Bekçiler, toplum güvenliğini sağlama, suç ve suçluları önleme konusunda önemli bir rol üstleniyorlar.

KPSS ŞARTI YOK!

Çarşı ve Mahalle bekçisi alım ilanlarına başvurmak isteyenler adaylar için için detaylarda netleşmeye başladı. Kurum, yaş şartsız KPSS'siz en az ilkokul mezunları arasından olan alımlarda başvurularını İŞKUR üzerinden online bir şekilde olacağıda kaydedildi.

İŞTE BAŞVURU ŞARTLARI

Yayımlanan ilanlarda yer alan adaylar için genel şartları taşıması belirtildiği gibi kadar özel şartları da taşıması lazım. İlanların içeriğine göre değişen özel şartlar ise İŞKUR üzerindeki ilanlardan öğrenebilir. Buna göre genel başvuru şartları şu şekilde yer alıyor:

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

- Adayların en az 18 yaşını tamamlamış olması gerekiyor.(Farklı ilanlar için emeklilerin de değerlendirmeye alınabileceği açıklandı.)

- Adayların en az ilkokul mezunu olması.

- Erkek adaylar için ise askerlikle ilişiğinin olmaması.

- Adayların adli sicil kaydının bulunmaması.

- Çalışmasına engel bir durum yapacak herhangi bir akıl sağlığının olmaması.

- Gerekli durumlarda hem vardiyalı hem de gece saatlerinde çalışabilmeye uygun olmak

- Bunun dışında bekçi alımlarında adayların genellikle ayakta çalışması istenebilmektedir. Şartlara ilişkin detayları İŞKUR üzerindeki ilanlardan bulunabilir.

PEKİ BEKÇİ MAAŞLARI NE KADAR?

Bekçilerin maaşları en düşük memur maaşıyla aynıdır. Bu nedenle Ocak 2024'te bekçilerin yeni maaşlarının 32 bin TL olması bekleniyor.

Vansesi Özel Haber

Bakmadan Geçme