• Haberler
  • Ekonomi
  • Bakan Şimşek'ten, CHP görüşmesinin ardından açıklama

Bakan Şimşek'ten, CHP görüşmesinin ardından açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe ile yaptığı görüşmenin ardından yapılan açıklamalara yönelik olarak 'Görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik' dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe ile yaptığı görüşme hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, yapılan görüşmede uyguladıkları ekonomi programına ilişkin detaylı bir de sunum yaptıklarını belirtti ve görüşme sonrasında kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu ifade etti. Şimşek, şu ifadelere yer verdi:

"Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle kabul ettiğim CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe’yi protokol kurallarını uygulamadan binanın girişinde karşıladım ve makamda görüştüm. Görüş ve önerilerini dinlediğimiz 4 saati aşan görüşmede gündeme getirilen tüm konularla ilgili perspektifimizi şeffaf bir şekilde kendilerine anlattık. Önerilerini, demokratik nezaket ve ekonomik-mali gerçekler kapsamında not ettik. Ayrıca uyguladığımız ekonomi programımıza ilişkin detaylı bir de sunum yaptık. Ancak sonrasında görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik. Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez.”

Bakmadan Geçme