Bahçesaray Kaymakamlığından duyuru yapıldı!

Van'ın Bahçesaray Kaymakamlığı tarafından kentte etkili olması beklenen yağışlar dolayısıyla vatandaşlara uyarıda bulundu.

Van’ın  Bahçesaray Kaymakamlığı tarafından meteorolojik değerlendirme yapılarak 26 Mart Salı (Bugün) devam eden kar yağışlarıyla birlikte etkili olabilecek yoğun tipi nedeniyle oluşabilecek olumsuz durumlara karşı tedbirli ve hazırlı olması konusunda uyarıda bulundu.

Bahçesaray Kaymakamlığının yaptığı açıklamada; “Van ilinin Kuzey (Muradiye, Çaldıran) ve Güney (Bahçesaray, Çatak) ilçelerinde halihazırda devam eden kar yağışlarının, İl genelinde güneyli yönlerden etkili olan kuvvetli rüzgarın akşam saatlerinden sonra batıya dönerek etkisini azaltması ile birlikte, Van merkez ve çevrelerinde aralıklı kar yağışının görülmesi beklenmektedir. Kar yağışları sırasında yükseklerde kuvvetli rüzgarla birlikte tipi hadisesine bağlı olarak görüş mesafesinde azalma, ısınma ve soğumalar ile birlikte eğimi dik yamaçlarda çığ tehlikesi, ulaşımda akşama, yıldırım düşmesi, kuvvetli güneyli rüzgarla birlikte kar erimeleri ve düşük rakımlarda şiddetli yağışlara bağlı olarak sel, şehir merkezlerinde düşük kotlarda su baskını, dere yataklarında taşkın, kaya düşmesi, toprak kayması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Vatandaşlarımıza saygıyla ve önemle duyurulur.” Şeklinde ifadelere yer verildi.

Vansesi Haber
 

Bakmadan Geçme