Aranan şartlar belli oldu: Almanya'da çalışmak isteyenlere bu maaş ödenecek...

Milyonlarca vatandaşın çalışmak için başvuru yaptığı Almanya, Türkiye dahil olmak üzere pek çok ülkeden işçi almaya devam ediyor. Yaşlanan nüfusu nedeniyle pek çok kez göç alan ülke, gelecek elemanlara verilecek maaşı ve diğer şartları açıkladı.

Aranan şartlar belli oldu: Almanya'da çalışmak isteyenlere bu maaş ödenecek...
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Almanya, yaşlanan nüfus ve işgücü piyasasındaki ihtiyaçları göz önünde bulundurarak Türkiye dahil olmak üzere çeşitli ülkelerden işçi alımına devam ediyor.

Yaşlanan nüfusun yarattığı işgücü açığını kapatmak ve ekonomik büyümeyi sürdürmek amacıyla gerçekleştirilen bu işçi alımlarında, adaylara sunulan maaşlar ve diğer şartlar oldukça önemli.

 ALMANYA'DA MAAŞ TUTARLARI NE KADAR?
Almanya'da yaşlı nüfusun artmasıyla birlikte genç nüfus ihtiyacı ve işçi açıkları günden güne büyümeye devam ediyor. Türkiye'den sık sık işçi alımı yapan Almanya'nın verdiği maaş tutarları da merakla araştırılıyor. 

Yapılan son haberlere göre Almanya'nın 3 bin 700 Euro yani 108 bin TL maaş ödemesi yapılacağı öğrenildi. Almanya tek başına yaşayan kişilere kira- yakacak ve vergi destekleri hariç olarak toplam 563 Euro ödeme yapıyor. Bu miktar güncel olarak 502 Euro ancak 1 Ocak tarihinde güncellenecek. Yardıma muhtaç olan çiftler bu ödemeden ayrı ayrı faydalanabiliyor.

15-18 yaş aralığındaki çocuklar için 471 Euro ödeme yapılacak. Güncel olarak bu tutar 420 Euro. 7-14 yaş arasındaki çocuklar için 390 Euro, 0-6 yaş aralığındaki çocuklar için çocuk başına 357 Euro ödeme yapılacak. 

Türkiye'den kaçan ve iltica başvurusu kabul edilmeyen kişiler bu paranın 70 Euro kadar tutarını alabilecek. Ancak iltica başvurusu kabul edilen kişiler ödemenin tamamından faydalanabilecek. Yani bir anne ve iki çocuğuna yeni senede 1343 Euro ödeme yapılacak. 

Eğer babanın da yardıma muhtaç olduğu tespit edilirse 563 Euro daha ödeme yapılacak. Ailenin kira, yakacak, radyo televizyon vergileri ise devlet tarafından karşılanacak. Çocuğu olanların okul yardımı, vergi indirimleri, aylık gelir gibi tutarlarla toplam 3 bin 700 Euro tutarlarında ödeme yapılmış olacak.

Van Sesi Özel Haber

Bakmadan Geçme