Afet Koordinasyon Merkezi toplandı

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Zeydan başkanlığında, Edremit sınırları içerisindeki Fidanlık Parkı'nda kurulacak olan Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ile ilgili toplantı yapıldı.

Geçmiş yıllarda doğal afetlerin çokça yaşandığı Van’da halen bir AKOM merkezinin olmaması Büyükşehir Belediyesi’ni harekete geçirdi. Daha önce Van Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Zeydan ve yardımcısı Neslihan Şedal’ın katılımıyla kurulacağı alan yerinde incelenen Fidanlık Parkı’ndaki Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) için bu kez geniş katılımlı bir toplantı düzenlendi. 

Zeydan başkanlığında; Genel Sekreter, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları ve meclis üyelerinin de katıldığı toplantıda, AKOM binasının projesinin sunumu gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan Zeydan,  "Van, geçmişte birçok doğal afete maruz kalmış bir şehir. Afetlere karşı hazırlıklı bir şehir olabilmek için çalışmalar yürütüyoruz. AKOM ile bu konuda önemli bir adım attık. Merkez binamızı yakın bir zamanda hizmete açıp Van'ı afetlere karşı daha hazırlıklı ve dirençli bir şehir haline getireceğiz” dedi.
 

Bakmadan Geçme