• Haberler
  • Güncel
  • ABD'den İsrail'e Türkiye uyarısı: Eğer bunu yaparsanız...

ABD'den İsrail'e Türkiye uyarısı: Eğer bunu yaparsanız...

ABD'li askeri analist Douglas Macgregor, İsrail'in Gazze'ye yönelik olası bir kara harekatının, bölge ülkelerini bir araya getirerek İsrail karşıtı bir ittifak oluşturabileceğine işaret ediyor. Macgregor, özellikle Türkiye'nin İsrail karşısındaki potansiyel tehdidine dikkat çekiyor.

ABD'den İsrail'e Türkiye uyarısı: Eğer bunu yaparsanız...
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ABD'li askeri analist Douglas Macgregor, İsrail'in Gazze'ye olası kara harekatının bölge ülkelerini İsrail'e karşı birleştirebileceği konusunda uyarıda bulundu. Macgregor, özellikle Türkiye'nin İsrail karşısındaki tehdidine dikkat çekti.

ENDONEZYA'DAN FAS'A HERKES İSRAİL'E KARŞI BİRLEŞECEK

Paylaşımında Türkiye'ye dikkat çeken Macgregor, "İsrail Savunma Kuvvetleri Gazze'ye büyük bir kara saldırısı düzenlerse Endonezya'dan Fas'a kadar herkes İsrail'e karşı askeri bir ittifak içinde birleşecek." dedi.

EN BÜYÜK ENDİŞEM O

Asıl endişesinin Türkiye olduğuna vurgu yapan Macgregor, "Bu ittifaka benim en büyük endişem olan Türkiye de dahil" ifadelerini kullandı.

UYARMIŞTI

Daha önceki açıklamasında da "Bir dünya savaşının eşiğindeyiz" diyerek, İsrail'in olası kara harekatında istenen başarının sağlanamayacağını kaydeden Macgregor, "Türkler bölgede en büyük hava ve askeri güce sahip ülkesi. Bir ay bile sürmez iki milyon askeri bölgeye yığabilirler. Ve Türkler çok acımasız savaşçılar.

ONLAR İÇİN KIYAMET OLUR

Bütün bu saydıklarım İsrail için kıyamet olur, eğer Gazze'ye girerlerse! Bu saydıklarım kazanılamaz bir savaşı anlatıyor." demişti.

Kaynak: Haber7

Bakmadan Geçme