200 liralarda flaş detay: Üzerinde bu işaret varsa zengin olacaksınız!

Kocaeli'nde yaşayan Kerim Canbaz, 200 TL'lik hatalı basım bir banknotu 200 bin liraya sattı.

200 liralarda flaş detay: Üzerinde bu işaret varsa zengin olacaksınız!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kandıra'da yaşayan market işletmecisi, kazandığı paraları bankaya yatırmak isterken 200 TL'lik bir banknotta hatalı basımı keşfetti.

Paranın üzerinde Atatürk siluetinin üzerine "200 TL" yazdığı görülünce banka görevlilerine başvurdu.

Hatalı banknotun koleksiyoncular arasında ilgi gördüğünü öğrenince, bu nadir hatalı parayı saklayarak gelecekteki fırsatları değerlendirmeye karar verdi.

HATALI PARA ZENGİN ETTİ!
Kocaeli Kandıra'da yaşayan market işletmecisi Kerim Canbaz, bayram zamanında kazandığı paraları bankaya yatırarak değerlendirmek istedi. Yatırdığı paralardan 200 TL'lik banknot için hatalı para uyarısı alan Canbaz, banka görevlilerinin yaptığı uygulama sonucunda paranın sahte değil hatalı basım olduğunu öğrendi.

200 TL'lik banknotta Atatürk siluetinin üzerinde 200 yazdığı fark edildi. Banka görevlilerinden, bu şekilde hatalı basımlarla ilgilenen koleksiyoncular olduğu bilgisini alan Canbaz ise çocuklar gibi sevindi.

DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUZ
Başta paranın sahte olduğunu düşündüğü için üzüldüğünü ancak hatalı basım olduğu ve talebin çok olduğunu öğrenince çok sevindiğini belirten Canbaz, "Bayramda ciddi bir yoğunluk vardı marketimizde İlk 3 gün para alışverişinin ne kadar hızlı olduğunu kestiremedik. Eşimle beraber, bayramda elimizde biriken parayı bankaya yatırmak istedik. Yatırdığımız paradan 200 TL'lik bir banknot geri verildi. 

Bu hata birkaç kez tekrarlanınca içimizi bir kuşku aldı. Paranın sahte olduğunu düşündük. Banka görevlisini çağırdığımızda bize, paranın sahte değil hatalı olduğunu söyledi. Hatta tanıdık koleksiyoncuları olduğunu ve gerekirse yardımcı olabileceğini söyledi. 

Böylece ilk teklifimizi almış olduk. Tek bir banka görevlisiyle yetinmedik, başka bankalardaki görevlilere de gösterdik ve hepsi paranın sahte olmadığını söyledi. Bunu koleksiyoncularla değerlendirebilirsiniz' dediklerinde bizim buruk sevincimiz normal bir sevince döndü.

200 TL'lik banknotta Atatürk siluetinin üzerinde 200 yazıyor. Haber kaynaklarından bu tarz bir paradan 1 tane bulabildik. Haberde bu paradan 2 tane olduğu söyleniyor. Biri de bizde muhtemelen. Koleksiyonculardan teklifler gelmeye başladı ama kafamızdaki rakam bize sunulana kadar bu parayı kasamızda saklayacağız. Bu şansı değerlendirmek istiyoruz. 

Çünkü nadir görülen bir şey, bariz hatalı bir para. Piyasada gördüğünüz hatalı paralarda genelde rakamlardan biri eksik oluyor. Fakat bizdekinde Atatürk'ün üzerinde 200 TL yazıyor. Kafamdaki rakamın olduğu teklif gelirse sermaye olarak kullanmak ve oğlum Efe'nin yurt dışında eğitim görmesini sağlamak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Karar

Bakmadan Geçme