2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden takımlara ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Bucaspor, Zonguldak Kömürspor, Nazilli Belediyespor ve Kırklarelispor'a ceza verdi.

Vanspor’un grubunda mücadele eden Bucaspor, Zonguldak Kömürspor, Nazilli Belediyespor ve Kırklarelispor, ligin 28. haftasında oynanan maçlarda yaşanan olaylardan dolayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından cezalandırıldı. Vanspor maçında 5 futbolcusunun sarı kart ve 1 futbolcusunun kırmızı kart görmesi nedeniyle PFDK’ya sevk edilen Afyonspor’un cezası ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

PFDK’DAN 4 TAKIMA CEZA

PFDK’dan yapılan açıklamada, “Bucaspor 1928 Kulübünün, 02.03.2024 tarihinde oynanan Bursaspor-Bucaspor 1928 müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 3. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 14.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Zonguldak Kömürspor A.Ş.’nin, 02.03.2024 tarihinde oynanan Ankaraspor-Zonguldak Kömürspor A.Ş. müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası ile cezalandırılmasına, Nazilli Belediyespor Kulübünün, 02.03.2024 tarihinde oynanan Nazilli Belediyespor-Kırklarelispor Futbol A.Ş. müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 28.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Nazilli Belediyespor Kulübü başkanı Şahin Kaya’nın, hak mahrumiyeti cezası devam ederken stadyumda yer almasından dolayı FDT’nin 50/1-b maddesi uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 75 gün hak mahrumiyeti ve 24.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Nazilli Belediyespor Kulübü görevlisi İbrahim Kırdemir’in, müsabaka hakemlerine yönelik hakareti nedeniyle 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Kırklarelispor Futbol A.Ş.’nin, 02.03.2024 tarihinde oynanan Nazilli Belediyespor-Kırklarelispor Futbol A.Ş. müsabakasında, takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 7.350.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Kırklarelispor Futbol A.Ş. antrenörü Hüseyin Akoğlu’nun, cezaya uymaması eylemi nedeniyle FDT’nin 50/1-c maddesi ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 2 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 19.500.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verdi.

Bakmadan Geçme