Yemeden önce iki kere düşünün: Herkes bu hatada ısrar ediyor... Kansere davetiye çıkarıyor!

Bazı masum gibi görünen gıda ürünleri, yanlış tüketildiğinde insan sağlığı için büyük bir tehdit oluşturabilir. Özellikle sıkça tüketilen bir kuruyemiş türü, yanlış işlendiğinde kanser riskini artırabilir. İşte ayrıntılar...

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürebilmek için tükettiğimiz yiyecek ve içeceklerin içeriği son derece önemlidir. Uzun süreli bir sağlık ve iyi yaşam için temiz gıdaların seçilmesi oldukça kritik bir faktördür.

Bazı gıda ürünleri, hızla kanser hücrelerinin oluşumuna yol açabilir ve bu nedenle uzmanlar, zararlı gıdaların kanser riskini artırdığına dikkat çekmektedir.

Mikrodalga fırında patlatılan mısır, kanser riskini artırabilecek zararlı bir etkiye sahiptir. Patlamış mısırın mikrodalga fırında hazırlanması, insan sağlığına olumsuz etkiler yaratabilir. Çoğu mikrodalga fırın torbası, Perflorooktanoik Asit (PFOA) adı verilen bir kimyasal ile kaplıdır, bu kimyasal birçok sağlık sorunuyla ilişkilendirilmiştir, bunlar arasında dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, düşük doğum ağırlığı ve tiroid sorunları bulunmaktadır. 

Ayrıca, mikrodalga fırında patlatılan mısırın içinde diasetil adlı bir kimyasal bulunabilir. Diasetil, yapay tereyağı tadını taklit etmek için kullanılan bir bileşendir. İnsanlar için riskler tam olarak belirlenmemiş olsa da, hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar, diasetilin solunduğunda solunum yollarına zarar verebileceğini ve akciğer hastalıklarına yol açabileceğini göstermektedir.

Van Sesi Haber Merkezi

Bakmadan Geçme