İdris Ortakaya
Köşe Yazarı
İdris Ortakaya
 

DOLANDIRICILARA DUR DEYİN LÜTFEN!

Dünyada ve ülkemizde yaşamın giderek zorlaştığı bu günlerde bir de yaşamı çekilmez hale getirmeye çalışan dolandırıcılarla uğraşır hale geldik… Daha önceki yazılarımdan birinde emeklilerin nasıl dolandırıldıklarını yazmıştım. İnşallah bu yazmış olduğum yazıları yetkililerimiz okuyarak tedbir almışlardır. Bu günkü yazımda klasik bir dolandırıcılıktan bahsedeceğim. Şimdiye kadar bu konu ile ilgili birçok haber okumuşsunuzdur. "İş vaadi ile dolandırıcılık" . Evet, değerli okurlarım, iş vaadi ile dolandırıcılık. Çok iyi giyimli, devlet kurumlarına ait mevzuatları çok iyi bilen ve bir kaç Bakanlığa ait bilgi ve belgeleri göstererek güven telkin etmeye çalışan S.S. isminde birinden bahsedeceğim… Bu adam ne yazık ki Anadolu’nun önemli şehirlerinde ikamet eden ailelerinden birinin oğludur.  Aynı zamanda ailenin yüz karasıdır. S.S’nin ağabeyi F.S. şu anda önemli bir Bakanlık’ta üst görevlerde bulunan bir bürokrat… Tabii ki F. S. de S.S’nin elinde önemli bir malzeme haliyle… S.S. bu malzemeyi en iyi ve ustaca bir şekilde kullanıyor. “Ağabeyim Bakanlıkta Bakan danışmanıdır" diyerek, insanların güvenini kazanıyor. Bu yolla yüzlerce insanı dolandıran bu adam şu anda kayıp… Hem bir sürü mağdur insan hayallerini hem de paralarını çalan bu adam bu ülkede dolaşmasına nasıl izin verilir, anlayamıyorum? Adamın tek sermayesi telefonu ve oğlunun banka hesap numarası… Şu anda telefonu kullanılmıyor. Allah bilir yeni bir hat alarak, yeniden insanları dolandırmaya devam ediyordur… Bundan da adım gibi eminim… Ben F. S.’yi buldum. Telefonla konuştuk. Durumu sizlere anlattığım gibi, ona da anlattım. F’nin cevabı aynen şöyle oldu: "Ben on yıldır onunla görüşmüyorum. Şu anda da görsem tanımam. Şizofrendir. On yıl önce onu savcılığa şikayet etmiştim. Siz de savcılığa şikayet edin" Bu cevap beni tatmin etmedi. Şimdi ben sayın F.S.’ye soruyorum, “demek ki bu alçak adam on yıl önce de aynı haltları işlemiş. Neden bu adama bu fırsatlar veriliyor. Siz bakanlıkta önemli bir kurumda bürokratsınız. Siz isterseniz bu dolandırıcıyı bir günde yakalatabilirsiniz. Neden bu konuda ilgisiz kalıyorsunuz, bir anlam veremiyorum. Onun yapmış olduğu bu pislikten sizi sorumlu tutmuyoruz. Ancak bu adamın serseri bir mayın gibi herkese zarar vermesi sizi vicdanen bile olsa rahatsız etmiyor mu?” Bakınız ben bu dolandırıcıyı köşe yazıma yazmakla önemli bir görev yaptığıma inanıyorum. Neden? Çünkü, bu yazım internet ortamında yayınlanacak, bu dolandırıcının ismi deşifre olacak… Sen de bu insanı yakalat ki bundan böyle insanların cebindeki nafakalarının çalınmasına müsaade etme ve vicdanen de rahat ol! Cumhuriyet savcılarının bu yazımı ihbar olarak kabul etmesini önemle rica ediyorum. Konu ile ilgili her türlü bilgi ve belgeler bende mevcuttur. Bu yazımı hem Cumhurbaşkanımıza, hem de ilgili Bakanlıklara göndereceğim. Gereği konusunda da işin takipçisi olacağım… Yüzsüzleri herkes tanısın diye… Saygılarımla…
Ekleme Tarihi: 09 Kasım 2020 - Pazartesi

DOLANDIRICILARA DUR DEYİN LÜTFEN!

Dünyada ve ülkemizde yaşamın giderek zorlaştığı bu günlerde bir de yaşamı çekilmez hale getirmeye çalışan dolandırıcılarla uğraşır hale geldik…

Daha önceki yazılarımdan birinde emeklilerin nasıl dolandırıldıklarını yazmıştım.

İnşallah bu yazmış olduğum yazıları yetkililerimiz okuyarak tedbir almışlardır.

Bu günkü yazımda klasik bir dolandırıcılıktan bahsedeceğim.

Şimdiye kadar bu konu ile ilgili birçok haber okumuşsunuzdur.

"İş vaadi ile dolandırıcılık" .

Evet, değerli okurlarım, iş vaadi ile dolandırıcılık.

Çok iyi giyimli, devlet kurumlarına ait mevzuatları çok iyi bilen ve bir kaç Bakanlığa ait bilgi ve belgeleri göstererek güven telkin etmeye çalışan S.S. isminde birinden bahsedeceğim…

Bu adam ne yazık ki Anadolu’nun önemli şehirlerinde ikamet eden ailelerinden birinin oğludur.

 Aynı zamanda ailenin yüz karasıdır.

S.S’nin ağabeyi F.S. şu anda önemli bir Bakanlık’ta üst görevlerde bulunan bir bürokrat…

Tabii ki F. S. de S.S’nin elinde önemli bir malzeme haliyle…

S.S. bu malzemeyi en iyi ve ustaca bir şekilde kullanıyor.

“Ağabeyim Bakanlıkta Bakan danışmanıdır" diyerek, insanların güvenini kazanıyor.

Bu yolla yüzlerce insanı dolandıran bu adam şu anda kayıp…

Hem bir sürü mağdur insan hayallerini hem de paralarını çalan bu adam bu ülkede dolaşmasına nasıl izin verilir, anlayamıyorum?

Adamın tek sermayesi telefonu ve oğlunun banka hesap numarası…

Şu anda telefonu kullanılmıyor.

Allah bilir yeni bir hat alarak, yeniden insanları dolandırmaya devam ediyordur…

Bundan da adım gibi eminim…

Ben F. S.’yi buldum.

Telefonla konuştuk.

Durumu sizlere anlattığım gibi, ona da anlattım.

F’nin cevabı aynen şöyle oldu: "Ben on yıldır onunla görüşmüyorum. Şu anda da görsem tanımam. Şizofrendir. On yıl önce onu savcılığa şikayet etmiştim. Siz de savcılığa şikayet edin"

Bu cevap beni tatmin etmedi.

Şimdi ben sayın F.S.’ye soruyorum, “demek ki bu alçak adam on yıl önce de aynı haltları işlemiş. Neden bu adama bu fırsatlar veriliyor. Siz bakanlıkta önemli bir kurumda bürokratsınız. Siz isterseniz bu dolandırıcıyı bir günde yakalatabilirsiniz. Neden bu konuda ilgisiz kalıyorsunuz, bir anlam veremiyorum. Onun yapmış olduğu bu pislikten sizi sorumlu tutmuyoruz. Ancak bu adamın serseri bir mayın gibi herkese zarar vermesi sizi vicdanen bile olsa rahatsız etmiyor mu?”

Bakınız ben bu dolandırıcıyı köşe yazıma yazmakla önemli bir görev yaptığıma inanıyorum.

Neden?

Çünkü, bu yazım internet ortamında yayınlanacak, bu dolandırıcının ismi deşifre olacak…

Sen de bu insanı yakalat ki bundan böyle insanların cebindeki nafakalarının çalınmasına müsaade etme ve vicdanen de rahat ol! Cumhuriyet savcılarının bu yazımı ihbar olarak kabul etmesini önemle rica ediyorum. Konu ile ilgili her türlü bilgi ve belgeler bende mevcuttur.

Bu yazımı hem Cumhurbaşkanımıza, hem de ilgili Bakanlıklara göndereceğim.

Gereği konusunda da işin takipçisi olacağım…

Yüzsüzleri herkes tanısın diye…

Saygılarımla…

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.