Kinyas Kartal
Köşe Yazarı
Kinyas Kartal
 

Kıskananlar Çatlasın

Yüz bin kişiyi görevden almamış olsaydınız, "FETO ile etkin mücadele etmemize izin verilmediği için bu saldırıyı yaşadık!" diyebilirdiniz.. Suikastçı haini 17/25 Aralıktan önce memuriyete atamış olsaydınız "Bu kadrolar biz kandırılmadan önce verilmişti!" diyebilirdiniz.. Suikastçıyı 15 Temmuz sonrasında sorguya alıp incelemenize rağmen, görevinde tutmasaydınız "Biz bu polisi zaten görevden almıştık!" diyebilirdiniz.. Veya büyük elçi hayati belirtisi olmadan hareketsiz yerde yatarken, tek bir rehinesi bile olmayan ezberletilmiş sloganlar atan bu katili canlı ele geçirseydiniz arkasındaki karanlık güçleri aydınlatabilirdiniz.. Rus uçağının düşürülmesi kime yaradıysa, Rus büyükelçinin öldürülmesi de ona yarayacaktır.. Peki, biz ne mi yapalım? Kınayalım, suçlayalım, basın açıklaması yaptıktan sonra olay yerine karanfil bırakalım. Allah rahmet eylesin; "Yurtta sulh, Cihanda sulh!" diyen bir büyüğümüz vardı.. Onun resminin yanına Katar'lı önderimizin resmini asıp, havayi fişekli açılışlarımıza devam edelim.. Daha fazla uzatmadan dış politikamızı size iki kelimeyle özetleyeyim: Kıskananlar çatlasın!   Keşke "Yeter!" diyebilsek bazı şeylere Bu milletin dinini, inancını, yaşam tarzını aşağılamaktan vazgeçin artık! Bu milletin Atatürk'e verdiği önemi, kıymeti sorgulayıp soyutlaştırmaktan, yargılamaktan vazgeçin artık! Bu coğrafyada yaşayan Alevilere, namazı orucu sormaktan vazgeçin! "Ben Kürdüm" diyen adama "kart kurt" diyip "Sen aslında Türk'sün haberin yok" muamelesi çekmeyin. Başını bağlayanı hor görmeyin, şort giyeni tekmelemeyin, birleşin, birleştirin..  Kim nasıl yaşıyorsa yaşasın, saygı göstermeyi öğrenin.. Bir kez olsun sizden olmayanı, olduğu gibi kabul edin.. Kimseyi sevmek zorunda değilsiniz ama Herkese saygı göstermeyi deneyin.. Ne siyaseti İslamlaştırın, ne İslami siyasallaştırın.. Ne hukuku baskılayın, ne baskıyı hukuksallaştırın.. Kimseyle kardeş olmak zorunda değilsiniz.. Ama lütfen kardeşinizle düşman olmayın.. Bunlara inanmayabilirsiniz, Ama "imkansız!" diyerek tüm yolları kapatmayın.. Ne olur; Bir kez olsun böyle bir memlekete uyanalım!
Ekleme Tarihi: 22 Aralık 2016 - Perşembe

Kıskananlar Çatlasın

Yüz bin kişiyi görevden almamış olsaydınız, "FETO ile etkin mücadele etmemize izin verilmediği için bu saldırıyı yaşadık!" diyebilirdiniz.. Suikastçı haini 17/25 Aralıktan önce memuriyete atamış olsaydınız "Bu kadrolar biz kandırılmadan önce verilmişti!" diyebilirdiniz.. Suikastçıyı 15 Temmuz sonrasında sorguya alıp incelemenize rağmen, görevinde tutmasaydınız "Biz bu polisi zaten görevden almıştık!" diyebilirdiniz.. Veya büyük elçi hayati belirtisi olmadan hareketsiz yerde yatarken, tek bir rehinesi bile olmayan ezberletilmiş sloganlar atan bu katili canlı ele geçirseydiniz arkasındaki karanlık güçleri aydınlatabilirdiniz..

Rus uçağının düşürülmesi kime yaradıysa, Rus büyükelçinin öldürülmesi de ona yarayacaktır.. Peki, biz ne mi yapalım? Kınayalım, suçlayalım, basın açıklaması yaptıktan sonra olay yerine karanfil bırakalım. Allah rahmet eylesin; "Yurtta sulh, Cihanda sulh!" diyen bir büyüğümüz vardı.. Onun resminin yanına Katar'lı önderimizin resmini asıp, havayi fişekli açılışlarımıza devam edelim.. Daha fazla uzatmadan dış politikamızı size iki kelimeyle özetleyeyim: Kıskananlar çatlasın!

 

Keşke "Yeter!" diyebilsek bazı şeylere

Bu milletin dinini, inancını, yaşam tarzını aşağılamaktan vazgeçin artık!

Bu milletin Atatürk'e verdiği önemi, kıymeti sorgulayıp soyutlaştırmaktan, yargılamaktan vazgeçin artık!

Bu coğrafyada yaşayan Alevilere, namazı orucu sormaktan vazgeçin!

"Ben Kürdüm" diyen adama "kart kurt" diyip "Sen aslında Türk'sün haberin yok" muamelesi çekmeyin.

Başını bağlayanı hor görmeyin, şort giyeni tekmelemeyin, birleşin, birleştirin..

 Kim nasıl yaşıyorsa yaşasın, saygı göstermeyi öğrenin..

Bir kez olsun sizden olmayanı, olduğu gibi kabul edin..

Kimseyi sevmek zorunda değilsiniz ama

Herkese saygı göstermeyi deneyin..

Ne siyaseti İslamlaştırın, ne İslami siyasallaştırın..

Ne hukuku baskılayın, ne baskıyı hukuksallaştırın..

Kimseyle kardeş olmak zorunda değilsiniz..

Ama lütfen kardeşinizle düşman olmayın..

Bunlara inanmayabilirsiniz,

Ama "imkansız!" diyerek tüm yolları kapatmayın..

Ne olur;

Bir kez olsun böyle bir memlekete uyanalım!

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.