Emine Aktaş
Köşe Yazarı
Emine Aktaş
 

SANA YÜKLEDİĞİM ANLAM

Sevgi, kimisine göre sadece dilden düşen bir sözdür.  Kimisine göre sevgi, beş harften oluşmuş sıradan bir kelimedir. Kimisine göre ise sevgi, baktığımız şeye yüklediğimiz anlam, görmek istediğimizdir. Bana göre sevgi, katıksız olarak "SEN"sin. Hayatımı daha anlamlı kılansın. Yazmama da yazılmaya da anlatmaya da anlatılmaya da okumaya da okunulmaya da değer birisin. Ben bilirim sevgiyi "SEN"de yaşamayı, "SEN"le yaşamayı. Sevginin içini "SEN"le doldurmayı "SEN"le bilirim ancak. Sevgiyi sana olan duygularımla somut hale getirmeyi hissedercesine biliyorum. O kelimeye neleri, nasıl sığdırabileceğimi, o kelimeyi " SEN"le anlamlı kılmayı yaşıyorum. Bunları bana yazdıran, kalemime mürekkep olup, kalbimden çıkıp, dudaklarımdan tane tane dökülüp, yazılarımda yazdıklarımda anlam oluşturan sana olan sevgimdir. Bendeki sevgin değil midir tüm şarkıları anlamlandıran? Bendeki sevgin değil midir hayallerimi anılaştıran? Bendeki sevgin değil midir sana sarılmayı özleten?   Bendeki sevgin değil midir sana kavuşacağım günü hayal ettiren?  Bendeki sevgin değil midir seni her gördüğümde heyecanlandıran? ... Bazen sana o kadar yaklaşmışken neden bir o kadar uzak duruşuma kızıyorum. Bazen sana olan sevgimde, kelimelerin ötesinde şaşkınlık yaşıyorum. Bazen "SEN"i gördükten sonra bir daha Allah'tan diliyorum "SEN"i her gün görmeyi. Ve her zaman görmeye fazlasıyla ihtiyaç duyduğum oluyorsun.  ... Öyle içimdesin ki.. Öyle hissediyorum ki "SEN"i..  Öyle yaşıyorum ki "SEN"i.. Öylesine ama o kadar çok bendesin ki.. Sana olan sevgimi anlatmak için kelime arayışlarım boşuna sanki. Bendeki "SEN" sevgisinin karşılığı yok. Sadece "SEN"i hissedercesine yaşıyorum. "SEN"i saklıyorum ben kimse sana ulaşmasın diye. "SEN"i bilmesinler diye kimseye anlatamıyorum. "SEN"i bulurlar diye farklı yollara götürüyorum. "SEN"i sadece kendime sakladım, bana sakladım " SEN"i. Uzaklarda, hep daha uzaklarda sakladım " SEN"i.  "SEN"i her yaşadığım gün, renklerim değişiyor, rengarenk oluyor hislerim. Her okuduğum kitabın sonu sana çıkıyor. Her cümlenin yüklemi "SEN"de bitiyor. Her yolun sonu "SEN"de beliri veriyor. Öyle içimdesin ki.. ... "SEN"i ilk gördüğüm gün yaşadım ben hayatımın heyecanını, kalbimin giderek hızlanan atışlarına şahit olduğum gündü o gün ve kalp atışlarımla birlikte artıyordu her geçen gün sana olan sevgim. Her geçen gün, "SEN"i bana yaklaştırıyordu. Her geçen gün "SEN" bende artıyordun ve her geçen gün ben "SEN"inle bütünleşiyordum. O gün benim günüm oldu, o gün ben bir daha var oldum. Oysa o gün "SEN" var oldun. O gün bugündü ve bugün "SEN"in günün. Bugün ilerde karşıma çıkacağın günün hazırlığıydı. ... Bugün "SEN" doğduğun için günün kutlu olsun. Karşıma çıktığın için günüm kutlu olsun. Birlikte olduğumuz için günümüz kutlu olsun..????
Ekleme Tarihi: 02 Temmuz 2020 - Perşembe

SANA YÜKLEDİĞİM ANLAM

Sevgi, kimisine göre sadece dilden düşen bir sözdür.

 Kimisine göre sevgi, beş harften oluşmuş sıradan bir kelimedir.

Kimisine göre ise sevgi, baktığımız şeye yüklediğimiz anlam, görmek istediğimizdir.

Bana göre sevgi, katıksız olarak "SEN"sin. Hayatımı daha anlamlı kılansın. Yazmama da yazılmaya da anlatmaya da anlatılmaya da okumaya da okunulmaya da değer birisin. Ben bilirim sevgiyi "SEN"de yaşamayı, "SEN"le yaşamayı. Sevginin içini "SEN"le doldurmayı "SEN"le bilirim ancak. Sevgiyi sana olan duygularımla somut hale getirmeyi hissedercesine biliyorum. O kelimeye neleri, nasıl sığdırabileceğimi, o kelimeyi " SEN"le anlamlı kılmayı yaşıyorum.

Bunları bana yazdıran, kalemime mürekkep olup, kalbimden çıkıp, dudaklarımdan tane tane dökülüp, yazılarımda yazdıklarımda anlam oluşturan sana olan sevgimdir.

Bendeki sevgin değil midir tüm şarkıları anlamlandıran?

Bendeki sevgin değil midir hayallerimi anılaştıran?

Bendeki sevgin değil midir sana sarılmayı özleten?

  Bendeki sevgin değil midir sana kavuşacağım günü hayal ettiren?

 Bendeki sevgin değil midir seni her gördüğümde heyecanlandıran?

...

Bazen sana o kadar yaklaşmışken neden bir o kadar uzak duruşuma kızıyorum.

Bazen sana olan sevgimde, kelimelerin ötesinde şaşkınlık yaşıyorum.

Bazen "SEN"i gördükten sonra bir daha Allah'tan diliyorum "SEN"i her gün görmeyi.

Ve her zaman görmeye fazlasıyla ihtiyaç duyduğum oluyorsun.

 ...

Öyle içimdesin ki..

Öyle hissediyorum ki "SEN"i..

 Öyle yaşıyorum ki "SEN"i..

Öylesine ama o kadar çok bendesin ki..

Sana olan sevgimi anlatmak için kelime arayışlarım boşuna sanki. Bendeki "SEN" sevgisinin karşılığı yok. Sadece "SEN"i hissedercesine yaşıyorum. "SEN"i saklıyorum ben kimse sana ulaşmasın diye. "SEN"i bilmesinler diye kimseye anlatamıyorum. "SEN"i bulurlar diye farklı yollara götürüyorum. "SEN"i sadece kendime sakladım, bana sakladım " SEN"i. Uzaklarda, hep daha uzaklarda sakladım " SEN"i.

 "SEN"i her yaşadığım gün, renklerim değişiyor, rengarenk oluyor hislerim.

Her okuduğum kitabın sonu sana çıkıyor.

Her cümlenin yüklemi "SEN"de bitiyor.

Her yolun sonu "SEN"de beliri veriyor.

Öyle içimdesin ki..

...

"SEN"i ilk gördüğüm gün yaşadım ben hayatımın heyecanını, kalbimin giderek hızlanan atışlarına şahit olduğum gündü o gün ve kalp atışlarımla birlikte artıyordu her geçen gün sana olan sevgim. Her geçen gün, "SEN"i bana yaklaştırıyordu. Her geçen gün "SEN" bende artıyordun ve her geçen gün ben "SEN"inle bütünleşiyordum. O gün benim günüm oldu, o gün ben bir daha var oldum. Oysa o gün "SEN" var oldun. O gün bugündü ve bugün "SEN"in günün. Bugün ilerde karşıma çıkacağın günün hazırlığıydı.

...

Bugün "SEN" doğduğun için günün kutlu olsun.

Karşıma çıktığın için günüm kutlu olsun.

Birlikte olduğumuz için günümüz kutlu olsun..????

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Yazıları

26
Temmuz
22
Mayıs
18
Şubat
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.