İdris Ortakaya
Köşe Yazarı
İdris Ortakaya
 

Koronavirüs bedel mi ödetiyor?

İnsanlığın bittiği, toplumların dejenere olduğu, alçaklığın ve namussuzluğun hat safhada bulunduğu, acımasızlık ve gaddarlığın çok ileri boyutlara ulaştığı günümüzde, gözle görülmeyecek kadar ufak bir virüs tüm dünyayı kasıp kavuruyor. Nedir bu felaket? Dev gibi insanlar bu ufacık virüsle nasıl mücadele edemiyorlar? Akıl sır ermiyor. Tüm Dünya devletleri seferberlik halindeler. Çare arıyorlar. Çaresizdirler. Korku ve telaş içindedirler. Herkesi ölüm korkusu sarmış... O atom bombalarını yapanlar, o hidrojen bombalarını yapanlar, O nükler bombaları yapanlar, patlattıkları her bomba ile milyonlarca günahsız insanı katleden alçaklara diyorum! Gücünüz yetiyorsa virüsü de yok edin. Virüs İnsanlar kadar adaletsiz değildir. Adildir. Zengin fakir gözetmez. Herkese eşit mesafededir. Ancak dünyayı yöneten, insanlıktan uzaklaşmış, insan görünümünde bulunan, parayı çok seven, insanları sevmeyen alçaklara diyor ki; hadi paranız sizi kurtarsın. Kapitalist sistemin acımasız bir şekilde nihai hedefine doğru gidişi, dünyamızda bir avuç mutlu azınlık ve milyarlarca mutsuz insanın var oluşunun işaretidir. Unutmayalım! Dünyanın tüm ülkelerinde varlığını devam ettiren koronavirüs geri adım atmamaya kararlıdır. Giderek de gelişmektedir. Dünya ekonomisini alt üst ederek,  her ülkeyi milyar dolarlarca zarara uğrattığını, herkes yaşayarak görüyor. Tramp'da korkuyor. Papa'da korkuyor. Putin'de korkuyor. Şi Cinping'de korkuyor. Merkel'de korkuyor. Macron'da korkuyor. Suudinin Faşist Selmanı'da, Mısırın diktatörü Sisi'de korkuyorlar. Yani bu ufacık virüsten korkmayan yok. Birleşmiş Miletlerin beş daimi üyeleri, NATO herkes korkuyor. S 400'ler Patroitler vız gelir trıst gider. Acaba insanlığını yitirmiş, insana benzeyen zalim ve gaddar alçaklar bu olaydan bir ders çıkarırlar mı? Çok umutlu değilim. Yine de düşündüklerimi aktarmaya çalışacağım. Ben kişisel olarak zalimlerin, haksızların bu dünyada yaptıklarının bedelini ödemeden gitmeyeceklerine inananlardanım. Herkes ettiğinin bedelini bu dünyada ödüyor. Onlar ki; yaptıkları pislikten, gaddarlıktan, zalimlikten başlarına gelenleri, yaptıkları kötülüklerin karşılığı olduğunu düşünmezler. "A'raf Suresi 179 Ayet" aynen şöyle: "Bunların kalpleri vardır ama onlarla kavrayamazlar, gözleri vardır ama onlarla göremezler, kulakları vardır ama onlarla işitemezler." Evet, değerli okurlarım, bu kainat sahipsiz değil. Onun bir sahibi vardır. Biz ona, yüce yaradan, ALLAH diyoruz. Allahın hikmetini anlayamayan, onun gücüne inanmayanların gözlerine parmaklar da sokulsa yine de anlamazlar. Koronavirüs hoş gelmiş sefa gelmiş, ama bizden uzak olsun. İnsanlığa, mazlumlara fazlaca zarar vermesin. Ancak kendilerini Dünyanın efendisi olarak gören o zalim alçakların yüreklerine ölüm korkusu saldığı için sevimsiz virüse teşekkür ederiz. Azgınlaşan insanlığa arada bir kendini göster. Şimdi yolun açık olsun güle güle git. Tüm kötülüklerden Yüce Allah'a sığınırım. Saygılarımla…        
Ekleme Tarihi: 12 Mart 2020 - Perşembe

Koronavirüs bedel mi ödetiyor?

İnsanlığın bittiği, toplumların dejenere olduğu, alçaklığın ve namussuzluğun hat safhada bulunduğu, acımasızlık ve gaddarlığın çok ileri boyutlara ulaştığı günümüzde, gözle görülmeyecek kadar ufak bir virüs tüm dünyayı kasıp kavuruyor.

Nedir bu felaket?

Dev gibi insanlar bu ufacık virüsle nasıl mücadele edemiyorlar?

Akıl sır ermiyor.

Tüm Dünya devletleri seferberlik halindeler. Çare arıyorlar. Çaresizdirler. Korku ve telaş içindedirler.

Herkesi ölüm korkusu sarmış...

O atom bombalarını yapanlar, o hidrojen bombalarını yapanlar, O nükler bombaları yapanlar, patlattıkları her bomba ile milyonlarca günahsız insanı katleden alçaklara diyorum!

Gücünüz yetiyorsa virüsü de yok edin.

Virüs İnsanlar kadar adaletsiz değildir.

Adildir.

Zengin fakir gözetmez.

Herkese eşit mesafededir.

Ancak dünyayı yöneten, insanlıktan uzaklaşmış, insan görünümünde bulunan, parayı çok seven, insanları sevmeyen alçaklara diyor ki; hadi paranız sizi kurtarsın.

Kapitalist sistemin acımasız bir şekilde nihai hedefine doğru gidişi, dünyamızda bir avuç mutlu azınlık ve milyarlarca mutsuz insanın var oluşunun işaretidir.

Unutmayalım!

Dünyanın tüm ülkelerinde varlığını devam ettiren koronavirüs geri adım atmamaya kararlıdır.

Giderek de gelişmektedir.

Dünya ekonomisini alt üst ederek,  her ülkeyi milyar dolarlarca zarara uğrattığını, herkes yaşayarak görüyor.

Tramp'da korkuyor.

Papa'da korkuyor.

Putin'de korkuyor.

Şi Cinping'de korkuyor.

Merkel'de korkuyor.

Macron'da korkuyor.

Suudinin Faşist Selmanı'da, Mısırın diktatörü Sisi'de korkuyorlar.

Yani bu ufacık virüsten korkmayan yok.

Birleşmiş Miletlerin beş daimi üyeleri, NATO herkes korkuyor.

S 400'ler Patroitler vız gelir trıst gider.

Acaba insanlığını yitirmiş, insana benzeyen zalim ve gaddar alçaklar bu olaydan bir ders çıkarırlar mı?

Çok umutlu değilim.

Yine de düşündüklerimi aktarmaya çalışacağım.

Ben kişisel olarak zalimlerin, haksızların bu dünyada yaptıklarının bedelini ödemeden gitmeyeceklerine inananlardanım.

Herkes ettiğinin bedelini bu dünyada ödüyor.

Onlar ki; yaptıkları pislikten, gaddarlıktan, zalimlikten başlarına gelenleri, yaptıkları kötülüklerin karşılığı olduğunu düşünmezler.

"A'raf Suresi 179 Ayet" aynen şöyle: "Bunların kalpleri vardır ama onlarla kavrayamazlar, gözleri vardır ama onlarla göremezler, kulakları vardır ama onlarla işitemezler."

Evet, değerli okurlarım, bu kainat sahipsiz değil.

Onun bir sahibi vardır.

Biz ona, yüce yaradan, ALLAH diyoruz.

Allahın hikmetini anlayamayan, onun gücüne inanmayanların gözlerine parmaklar da sokulsa yine de anlamazlar.

Koronavirüs hoş gelmiş sefa gelmiş, ama bizden uzak olsun.

İnsanlığa, mazlumlara fazlaca zarar vermesin. Ancak kendilerini Dünyanın efendisi olarak gören o zalim alçakların yüreklerine ölüm korkusu saldığı için sevimsiz virüse teşekkür ederiz. Azgınlaşan insanlığa arada bir kendini göster. Şimdi yolun açık olsun güle güle git.

Tüm kötülüklerden Yüce Allah'a sığınırım.

Saygılarımla…        

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.