Yatırımcıların yüzü gülüyor

Dolar kurunda yükselişlerin sürdüğü günlerde yatırımcıların yüzü gülüyor. Küresel çapta ons altın fiyatlarını baskılayan dolar endeksi de aynı şekilde yükselmeye devam ediyor.

Yatırımcıların yüzü gülüyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Dolar kurundaki yükselişler devam ediyor. Merkez Bankası tarafından paylaşılan, faiz kararı ile birlikte dolar yatırımcısı her geçen gün kazanıyor. Dolar kurundaki artışların daha ne kadar devam edeceği ise merak konusu oldu. Son karar ile birlikte yüzde 30'a yükselen politika faiziyle dolar kurunda artış sürüyor. İşte tüm detaylar...

2023 yılı itibariyle yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlanmasıyla birlikte dolar kurundaki artış devam ediyor.

DOLAR KURUNDA YÜKSELİŞ SÜRÜYOR
Seçimlerin ardından 27 seviyelerine kadar yükselen dolar kuru yatırımcıların yüzünü güldürüyor. Döviz kurundaki yükselişlerin ardından, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından 4 kez üst üste faiz artırma kararı alındı.
Faizler tüm zamanların üzerine çıkarken, dolar kurundaki yükselişler devam ediyor. Merkez Bankası tarafından son yapılan faiz toplantısında, 500 baz puan artışa gidildi. Seçimlerden önce yüzde 8,5 olan politika faizi son kararların ardından yüzde 30'a yükseldi.

Dolar endeksindeki artışların sonucunda ons altın fiyatlarındaki düşüş devam ediyor. Yaklaşık olarak 1 haftadır düşen altın fiyatları, ülkemizde beklenildiği kadar düşüş yaşamadı. Dolar kurunun artmasıyla birlikte desteklenen gram altın fiyatı, ons altın fiyatlarının düşmesiyle birlikte düz bir çizgide ilerliyor.

Dolar kuru yeni güne 27,54 seviyelerinden başlarken, Euro kuru 28,83 seviyeleriyle yeni güne uyandı. Geçtiğimiz gün dolar kuru 27,5040 seviyelerinden işlem görürken, Euro kuru ise 28,7500 seviyelerinden işlem gördü.

Bakmadan Geçme