Vanspor'un başarısını hazmedemiyorlar Biz bu filmi daha önce seyretmiştik

Ligin altıncı haftasında oynanan Vanspor, Zonguldak Kömürspor maçı sonrası Vanspor Kulüp Başkanı Feyat Kıyak'ın 'soyunma odasını silahla bastı' yalanını yayanların iftirası sosyal medyada paylaşılan video görüntüyle ortaya çıktı. Videoda Kulüp Başkanı Feyak Kıyak selam verip içeri girerek kendisini tanıtıp rakip futbolcuları tebrik ediyor.

Vanspor'un başarısını hazmedemiyorlar Biz bu filmi daha önce seyretmiştik
TAKİP ET Google News ile Takip Et

10 Mayıs 2009 yılında TFF 2. Lig Yükselme Grubu'nda Belediye Vanspor ile Eyüpspor arasında oynanan maçta çıkan olaylardan sonra Van’da bir yerel gazete ve gazeteci tarafından servis edilen görüntülerden sonra Erman Toroğlu tarafından ulusal medya kanalı spor proğramında zorla güzellik olur manşetini atan gazeteyi göstererek yapılan propagandayla Vanspor’un başarısının önü kesilerek o yıl çıkacağı 1. Lige 14 sezondur çıkamıyor. Vanspor’da işler iyi gidince yine birileri düğmeye basıp Vanspor’un başarısını engellemeye çalışıyor. Van halkı ve spor camiası bu oynanmak istenen karanlık oyunun önünü keserek buna fırsat vermeyecektir. Vanspor camiası da, Van halkı da önceki deneyimlerinden, tecrübelerinden ders çıkararak bu oyuna gelmeyecektir. Van halkı bu filmi daha önce izlemişti. Yalanla, iftirayla Vanspor’un başarısını engellemeye çalışanların sonu hüsran olacaktır. Ne yaparlarsa yapsınlar bu birlik, beraberlik, başarılar devam edecektir. Hiç kimsenin bu birliği, beraberliği bozmaya, kazanılan başarıları başarısızlığa çevirmeye gücü yetmeyecektir. Vanspor yönetimiyle, futbolcularıyla, teknik heyetiyle, taraftarıyla, Van halkıyla başarılarını devam ettirerek mutlu sona şampiyonluğa ulaşacaktır. Geçmişte böyle bir olumsuzluğun gündeme gelmesinden sonra o dönem TFF tarafından Vanspor sahadan 1-0 galip ayrılmasına rağmen 3-0 hükmen yenik sayılarak 1. Lige çıkamamıştı. Eyüpspor’u 1-0 mağlup eden Belediyespor maçı kazanmasına rağmen  O dönem servis edilen görüntülerden dolayı hükmen yenik sayılıp 5 maç seyircisiz oynama cezası aldı. 2 takımın 1. lige çıkacağı sezonun son haftası öncesi ikinci sıradaki yerini Mersin İdman Yurdu'na kaptırmıştı.

Aradan geçen 14 yılın ardından ligde 6 hafta namağlup 18 puanla lider olarak yoluna devam eden Vanspor’a birilerinin zarar vermesine izin vermeyeceğiz. Oynadığı her maçı sahada alın teri dökerek kazanan Kırmızı Siyahlı temsilcimize atılan iftiralara tepki göstermesi için Vanlılara çağrıda bulunuyoruz.

Yaşanan olaylar üzerine açıklama yapan Vanspor Genel Sekreteri Gökhan Hanoğlu, Zonguldak Kömürspor “Asılsız ve mesnetsiz haberleri yapanlarla ilgili bizatihi hukuki adımları atacağımızı bildirir, güzel ülkemizin, kalender kulüplerinden olan, Zonguldak Kömürspor ile kardeşliğimizin baki olduğunu bildirir, yaşanan talihsiz olayla ilgili üzüntümüzü paylaştığımızı ifade etmek isteriz” dedi.

 “VANSPOR’A İFTİRA ATTILAR”

Vanspor Genel Sekreteri Gökhan Hanoğlu tarafından yapılan açıklamada “Evimizde misafir ettiğimiz Zonguldak Kömürspor maçının ardından yaşanan talihsiz ve üzücü olayların ardından, özellikle nifak tohumları ekmeye çalışan birkaç sosyal medya ve Basın organlarının yapmış ve yayınlamış oldukları asılsız haberler sonrası açıklama yapmak elzem olmuştur. Özellikle kulüp başkanımızın soyunma odasına silahlı baskın yaptığı yazılmış olması, gerek biz yönetimimizi gerekse camiamızı derinden üzmüştür. Bizler örf ve adetlerimiz gereği misafirperverliğiyle bilinen, bunu kendisine şiar edinmiş bir camiayız. Evimizde misafir ettiğimiz tüm kulüp başkanları başta olmak üzere; teknik kadroları ve futbolcu kardeşlerimiz çok iyi bilir ki, gerek maç öncesi misafir edip, gerekse maç sonrası gelenek haline getirdiğimiz; karşı takımın soyunma odasına girip, camiamız adına skor ne olursa olsun tebrik edip, varsa bir eksiğimiz-hatamız diye helallik isteriz. Karşılaşma sonrası, önceki sezon takımımızda oynayan, bizlere emek veren, futbolcu kardeşimiz Nuri Terliksiz’in tribünleri kışkırtmak adına hareket çekmesi, ağza alınmayacak küfürler etmesinin akabinde; birçok olaya sebebiyet vermiştir. Yaşanan bu talihsiz olayın ardından Kulüp Başkanımızın adeta gelenek haline getirdiği “misafir takım soyunma odasına gidip hem tebrik edip, hem yaşanan talihsiz olaylarla ilgili istişare niyeti” ne yazık ki suiistimal edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

“HUKUKİ ADIMLARI ATACAĞIZ”

Açıklamanın devamında “Bahse konu asılsız haberlerde geçen darp olayı ve silahlı baskın asla yaşanmamıştır. Bu durumun aksine misafir takımımız kalecisi Egemen Yaylı’nın maç esnasında aldığı darbelerden dolayı, rahatsızlanmış ve hastaneye götürülmüştür haberinin ardından Kulüp başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz hastaneye intikal etmiş, tedavisinin hızlandırılması amaçlı hastane yönetimi ile görüşmüş ve tedavi süreci boyunca da kendisine eşlik etmişlerdir. Gerek kulüp Başkanımıza atfen yapılan bilinçli yalan yanlış haberler, gerekse de camiamızın karalamaya çalışılmasını esefle kınıyoruz. Bu asılsız ve mesnetsiz haberleri yapanlarla ilgili bizatihi hukuksal adımları atacağımızı bildirir, güzel ülkemizin, kalender kulüplerinden olan, Zonguldak Kömürspor ile kardeşliğimizin baki olduğunu bildirir, yaşanan talihsiz olaylarla ilgili üzüntümüzü paylaştığımızı ifade etmek isteriz. Bizler camia olarak sonuç ne olursa olsun, memleketimizde ağırladığımız her camiaya misafir gözüyle bakıp, emanet diye de bilenlerdeniz. Bu minvalde Zonguldak Kömürspor camiasını saygıyla selamlıyor, ligde başarılar diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi. HABER: TAHİR TEKİN

 

Bakmadan Geçme