Kütüphanelere 3 milyon kitap

Van Valiliği ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunca (TÜBİTAK) yürütülen proje çerçevesinde il merkezi ve ilçelere iki yılda 3 milyon kitap dağıtılmış olacak.

Selahattin Eyyübi Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen törende konuşan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, nitelikli kitap okuyan çocukların hayallerinin genişlediğini belirtti. Kitap okuyan öğrencilerin sınavlarda daha başarılı olduğunu ifade eden Vali Balcı, “Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin imkanlarını kullanarak bir yıldan beri çocukları güzel kitaplarla buluşturmaya çalışıyoruz. Şu ana kadar okul kütüphanelerine yaklaşık 2 milyon kitap sağladık. İnşallah bu seneki hedefimiz 1 milyon daha sağlamak olacak. Bu eğitime, bilgiye, bilime, kültüre, sanata hepsinden de önemlisi öğretmenlere ve öğrencilere verilen bir değerdir” dedi.

Kitap Van Projesinin şu ana kadar başarıyla ilerlediğini dile getiren Balcı, “İnşallah bundan sonra da güzel gidecek. Bizim görevimiz sizlere destek vermek. Böylece 1 milyon kitap alımını da bu sene gerçekleştirmiş olacağız. Bu yılla beraber inşallah 3 milyon kitabı çocuklarla buluşturmuş olacağız. Tabii kütüphanelerin her yıl yenilenmesi lazım. Sadece bizim almamız yetmez. İlçe milli eğitim müdürlerimizden, okul müdürlerimizden, öğretmenlerimizden ricam velilerle beraber yine kütüphanelerini de zenginleştirmeleri, güncelleştirmeleridir. Kitap alımını önemsiyorum” diye konuştu.iha

Bakmadan Geçme