Van Valisine Özel Ödül

Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından Yayıncılık Özel Ödülü Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Dr. Ozan Balcı'ya verildi.

Fahrettin Yiğit

Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından Yayıncılık Özel Ödülü Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Dr. Ozan Balcı'ya verildi. 

VAN VALİSİNE ÖZEL ÖDÜL

Türkiye Yayıncılar Birliği’nin, çocukların kitap okumasına verilen etkin destek, okuma kültürünün yaygınlaştırılması, okullara kütüphane kurulumu, yaratıcı ve yenilikçi projeleri kutlamak, yayıncılık sektörüne katkı sağlayan değerli çalışmaları ödüllendirmek amacıyla hayata geçirdiği Yayıncılık Özel Ödüllerinden birisi, bu yıl Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Ozan Balcı'ya verildi.

Van’da Kitap Van projesi kapsamında 3 milyon kitabın çocuklarla buluşmasını sağlayan Van Valisi Ozan Balcı, bu projeyle Türkiye Yayıncılar Birliği’nin bu yıl ki ödülüne layık görüldü.

Ödülü tüm Van adına aldığını belirten Ozan Balcı, “Ödül ne kadar benim şahsıma verilse de ben bunu Van adına, Vanlı kitapseverler, Vanlı çocuklar, gençler, eğitimciler, öğretmenler, kitaba dost olan bütün herkes adına alıyorum” dedi.

Kitap adına Van’da çok güzel işler yapıldığını vurgulayan Vali Balcı, “Bu bir ekip çalışması. Etkin desteklerinden dolayı Kütüphaneler Genel Müdürlüğüne, Türkiye Yayıncılar Birliğine ve kitap dostlarına teşekkür ederim.

Kitap alanı da vereni de utandırmayacak hediyedir. Eğitime, bilime, kültüre dost bir Vali olarak bundan sonra da çocuklarımızın okumalarına, ilimizdeki kitap okuma kültürünün yaygınlaştırılmasına daha çok destek sağlayacağız Çünkü çocuk okuyucusu olmayan toplumların yetişkin okuyucusu olmaz. Her şey çocuklarımız için.” dedi.

Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından Yayıncılık Özel Ödülü Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk tarafından Van Valisi Ozan Balcı’ya makamında takdim edildi.

Vansesi Haber

Van Sesi Özel Haber

Bakmadan Geçme