Van TSO ve Edremit TSO'dan uçak talebi

Van'da düzenlenen fuara katılmak üzere gelen Balıkesir Edremit Ticaret Odası ve Van Ticaret ve Sanayi Odası, iki Edremit ilçesi arasında uçak seferlerinin başlatılması için basın açıklamasında bulundu.

Fahrettin Yiğit

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) ile Balıkesir Edremit Ticaret Odası tarafından Edremit'ten Edremit'e uçak seferlerinin başlatılması için "Ortak Basın Açıklaması" düzenledi.


Basın açıklamasında konuşan Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, Bilindiği üzere hem Balıkesir Edremit'te hem de Van Edremit'te havaalanı var. Biz de bu kapsamda bir kardeşlik köprüsü kuralım istedik. Konuyu ilk olarak gündeme getiren ve bizlerle görüşen Edremit Ticaret Odası Başkanımız Ahmet Çetin'e teşekkür ederiz. Edremit'ten Edremit'e uçuşların olması gerektiğini ifade ettiler. Bu vesileyle aradayız. Uçuşların yapılması ve ihtiyacın karşılanması adına ortak bir açıklama yapmak istedik. Bundan sonraki süreçte talebimizi ilgili kurumlara ve havayolu şirketlerine yapacağız. Hayata geçmesi durumunda ilişkilerimiz bir üst seviyeye taşınmış olacak.

Edremit Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çetin de şunları söyledi; Öncelikle Van TSO'ya ve kıymetli Başkanı Necdet Taka'ya teşekkür ederiz. Bizleri Van'a davet ettikleri için. Burada olmaktan çok mutluyuz. Van Mutfak Gurme Fuarı'nı çok beğendik. Güzel bir fuar hayata geçirilmiş. Emeği geçenleri tebrik ediyoruz. Kendimizi şehrimizde gibi hissediyoruz. Balıkesir Edremit ile Van Edremit bir birine çok benzeyen, deniz kenarında ve yeşillikler içinde 2 çok güzel ilçe. Edremit'te yaşayan çok fazla Vanlı kardeşimiz var. Aynı şekilde Van'ı görmek isteyen çok fazla insanımız var. Bu nedenle uçak seferlerinin yapılmasını istiyoruz ve burada ilgili kurumlara çağrıda bulunuyoruz. Yapılacak uçak seferleri ile Truva'dan Tuşba'ya bir kardeşlik ve dostluk köprüsü kurmak istiyoruz. Edremit'ten Edremit'e uçak seferleri ile kardeşliğimiz  ve dostluğumuz pekişecek. 

Toplantıda konuşan Van TSO yönetim kurulu üyeleri ve Edremit Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri; uçuşların bir an önce yapılması gerektiğini ifade ederek uluslararası sloganı da "Edremit to Edremit" olarak lanse etti.

Vansesi Haber
 

Van Sesi Haber Merkezi

Bakmadan Geçme