Van'da Ambulans Şoförü Olmak İçin Ter Döküldü

Van ve bölge illerdende gelen katılımcılar ile Ambulans şoförlüğü sınavı düzenlendi. Adaylar sınavı geçebilmek için zorlu mücadele verdi.

Fahrettin Yiğit

05-08 Eylül tarihleri arasında Van İl Ambulans Servisi Başhekimliği 2. Bölge Eğitim Koordinatörlüğü bünyesinde, bölge illerimizden eğitmen ve katılımcılarla birlikte Ambulans Sürüş Güvenliği Eğitici Eğitimi (ASGE-E) ilimizde düzenlendi. Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar tarafından,hastane öncesi Acil Sağlık hizmetlerinde güvenli ambulans sürüşüyle alakalı teorik ve uygulamalı eğitimler acil sağlık hizmetleri personellerine aktarılarak hizmet kalitesi ve verimliliği arttırılıp ambulans kazalarının önüne geçilebilmesi hedeflenmektedir.
Van’da yapılan ambulans şoförlüğü mülakatına katılan adaylar yapılan eğitimde, "etrafında dönüş, slalom, kaçamak manevra, t sokak, kontrollü fren ve panik fren" parkurlarını en kısa sürede tamamlamaya çalıştı.

Eğitim alanına gelen Van İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Muhammed Tosun, katılımcılarla tek tek sohbet edip, başarılar dileyerek eğitimi takip etti.

Vansesi Haber
 

Van Sesi Haber Merkezi

Bakmadan Geçme