Tesla'dan uygun fiyata otomobil

Milyonlarca otomobil tutkunu için heyecan verici bir haber: Tesla, uygun fiyatlı bir elektrikli otomobil modeli ile piyasaya çıkıyor.

Araç almak isteyenlere güzel haber! Milyonlar bu haberi bekliyordu! 1 milyon liraya Tesla sahibi olabileceksiniz! Elektrikli otomobil denince akla gelen ilk marka Tesla, uygun fiyatıyla dikkat çekiyor.

Artık 1 milyon lira gibi bir bütçeyle Tesla sahibi olmak mümkün olacak.

Çinli LK Machinery'nin dün paylaştığı videoda, 16.000 ton baskı kuvvetine sahip dev alüminyum döküm makinesinin çalışma görüntüleri paylaşıldı. Tesla, bu dev makine üzerinde, üçüncü nesil platformu için geliştirdiği 'Model 2' adlı elektrikli otomobili üretecek. Önemli bir çığır açacak olan bu otomobil, avantajlı fiyatıyla dikkat çekiyor.

Avrupa'da vergiler dahil sadece 25 bin avroya satılacak bu yeni Tesla modeli, Türkiye'de yüzde 50 ÖTV'ye rağmen 1 milyon lira civarında uygun bir fiyat etiketi sunacak.

Yeni Tesla'nın en çarpıcı özelliklerinden biri, ön ve arka şasinin tek parçada üretileceği özel makine sayesinde daha hafif olacak olması. Bu, düşük üretim maliyetleriyle birleşerek rakiplerine karşı üstünlük sağlayacak. 2024 sonuna doğru resmi olarak tanıtılması beklenen bu uygun fiyatlı elektrikli otomobil, önce Çin'deki Giga Shanghai fabrikasında ve ardından Almanya'daki Giga Berlin fabrikasında seri üretime geçecek. Elon Musk tarafından açıklanan üretim planına göre, Almanya'da üretilecek olan bu modelin dünya genelinde büyük ilgi görmesi bekleniyor. 

Kaynak: Karar

Bakmadan Geçme