Sigaraya okkalı zam geldi

Sigara fiyatlarındaki ardışık zamlar devam ediyor. Artan enflasyonun etkisiyle 50 TL'nin üzerine çıkan sigara fiyatları, sigara içenlerin önemli bir gündem maddesi haline geldi. Son yıllarda sık sık yapılan fiyat artışlarından etkilenen sigara fiyatları, halkın tepkisini çekiyor.

Sigaraya okkalı zam geldi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sigara fiyatlarında yeni zamlar gelmeye devam ediyor. Son yılların en çok zamlanan ürünlerinden birisi olan sigara fiyatları tiryakilerin tepkisini çekiyor. Yılın ikinci yarısından itibaren hızla zamlanan sigara fiyatlarına bir zam daha geldi. Peki hangi marka ve gruptaki sigaralara zam geldi?

EK ZAM GELDİ
Eylül ayı ile birlikte yeniden güncellenen sigara fiyatları merak konusu oldu. Yılın ikinci yarısından itibaren üst üste gelen zamlara bir yenisi daha eklendi. Güncel sigara fiyatlarının paylaşılmasıyla birlikte zamlar açığa çıktı. Tiryakilerin sürekli olarak zamlanan sigara fiyatlarına olan tepkisi dikkat çekti.

Sigara içenler için maaliyetler artmaya devam ediyor. Temmuz ayı ile birlikte yükselen fiyatların ardından gelen ek zammın üzerine vatandaşlar güncel fiyatları merak ediyor. Uzmanlar, paylaşılan zamların "Lojistik ve maliyet artışı" olarak nitelendirdi. Sigara fiyatlarındaki yükselişlerin ardından bir paket ortalama sigara fiyatı 50 TL yerine 55 TL'ye yükseliş gösterdi.

Sigara fiyatlarına dair değerlendirmelerini aktaran Vergi uzmanları, sigara fiyatlarındaki vergilerden bahsetti. Ortalama olarak 50 TL'ye satılan bir sigara paketinin yüzde 80 - 85'i kadarının vergilerden oluştuğu belirtildi.

İŞTE GÜNCEL SİGARA FİYATLARI
Sigara fiyatlarının vergiler ile yükseldiğini belirterek bir pakette bulunan 20 çöp sigaranın 17'sinin vergiye gittiğini duyurdu. Güncel sigara fiyatları ise şu şekilde;

Marlboro Edge: 49.00 TL
Marlboro Edge Blue-Sky: 49.00 TL
Marlboro Tch Blue-Gray-White: 50.00 TL
Marlboro Red-Touch: 51.00 TL
Parliement Aqua Blue Slims: 53.00 TL
Parliement: 52.00 TL
Parliement Midnight Blue: 51.00 TL
Muratti: 49.00 TL
Muratti Blu: 48.00 TL
Lark: 48.00 TL
Chesterfield: 47.00 TL
LM: 47.00 TL
Marlboro Roll 50 Tütün: 55.00 TL

Van Sesi Haber Merkezi

Bakmadan Geçme