Köşe Yazıları (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 04.04.2012 - 09:22, Güncelleme: 15.10.2020 - 08:18

RÜYA KAPANI

 

RÜYA KAPANI

 (DREAM CATCHER) VE AYETEL KÜRSΠ   Kızılderililerin yaptığı bu obje çadırların girişine konur ve insanı kötü ruhlardan ve rüyalardan koruduğu düşünülürdü. Yüksek ruhlar, rüyaları yakalayanlar bununla kötü rüyaların ruhsal alanımıza girmesine izin vermezlerdi. Günümüzde dahi yapılan bu kapanlar odaların kapılarına konur ve yeni doğmuş bebeklerin korkutucu rüyalar görmesini engellediğine inanılır. Ortası örümcek ağı gibi olanları da vardır ki bunlara kötü rüyaların takıldığı düşülüyor.          Peki kötü rüyalar var mıdır ya da kötü, karanlık boyuttan gelen rüyalar var mıdır? Kötü olan bir rüya eğer rüya kapanımız yoksa nasıl yorumlanır. Rüya kapanımızın olması gerekir mi? Benim, rüya kapanı alma ihtiyacını hissettiren bazı rüyalarım olmuştur. İnsanlar bazen karabasan gördüklerini ve bunlardan nasıl kurtulacaklarını soruyorlar. Bu karabasanları görmemek için öyle güçlü dua ediyorlar ki, artık hiç rüya göremediğinden şikayet etmeye başlıyorlar. Bu gibi durumlarda ne yaptığımı söyleyeyim; "Bismillahirrahmanirrahim" demişimdir. İçsel olarak aklıma ilk gelen bu olur her zaman. Kızılderililer bunu bilselerdi muhtemelen böyle bir obje yapmazlardı. Bazı hadislerde de Salih ve Salih olmayan rüyalardan bahsediliyor.  Salih olmayan rüya nedir? Şeytanın gördürdüğüne inanılan rüyadır ki uykuda girdiğimiz ruhsal alanımızda aslında içimizdeki olumsuz düşüncelerdir şeytan olarak. Rüyalarımıza çoğu zaman melekler yadım eder, senaryolarımızda onlarda rol alırlar. Sadece bilmemiz gereken beklide bu meleklerin hangi boyuttan geldiğidir. Salih olmayan rüyalardan kastedilende budur. Salih olmayan rüyalarda da Bismillahirrahmanirrahim demek yeterli gelecektir. Yatmadan önce okunacak Ayetel Kürsî'de sizin için rüya kapanı oluşturacaktır. Yatmadan önce edeceğiniz dua veya niyetleriniz olumlu olduğu sürece de açık ve berrak rüyalar göreceğinize inanmanız yeterlidir. Kötü rüya gördünüz diyelim ki -kötü kavramı da görecelidir aslında- bunu nasıl yorumlayacağız? Öncelikle gördüğümüz rüyaları ehil olmayanlara anlatmayacağız.Özellikle kötü diye düşündüğümüz rüyaları gerçekten ehil kişilere anlatacağız. Çevrenizde ehil kişiler yoksa kendimize mutlaka rüya günlüğü alıp ona yazacağız ve neyi bilmeniz gerektiğini sadece Yaratana soracağız. İnanın ki cevabını veriyor size. Kötü rüyaların aslında en önemli özelliği bizi etkilemeleri ve değişim zamanının geldiğini haber vermeleridir. Tek bilmemiz gereken; değişim olurken nelere dikkat etmemiz gerekiyor, bunların mesajlarına bakmaktır. Ehil kişilere yorumlatırsak bu mesajları doğru ve olumlu bir şekilde öğrenmiş olursunuz. Kendi rüya günlüğünüzü tutarsanız da öncesinde ve sonrasında neler olduğuna bakarak kendi yorumlarınızı daha sağlıklı bir biçimde yapmış olursunuz.    Rüyalarla ve Sevgiyle kalın
 (DREAM CATCHER) VE AYETEL KÜRSÎ
   
Kızılderililerin yaptığı bu obje çadırların girişine konur ve insanı kötü ruhlardan ve rüyalardan koruduğu düşünülürdü. Yüksek ruhlar, rüyaları yakalayanlar bununla kötü rüyaların ruhsal alanımıza girmesine izin vermezlerdi. Günümüzde dahi yapılan bu kapanlar odaların kapılarına konur ve yeni doğmuş bebeklerin korkutucu rüyalar görmesini engellediğine inanılır. Ortası örümcek ağı gibi olanları da vardır ki bunlara kötü rüyaların takıldığı düşülüyor.
         Peki kötü rüyalar var mıdır ya da kötü, karanlık boyuttan gelen rüyalar var mıdır? Kötü olan bir rüya eğer rüya kapanımız yoksa nasıl yorumlanır. Rüya kapanımızın olması gerekir mi? Benim, rüya kapanı alma ihtiyacını hissettiren bazı rüyalarım olmuştur. İnsanlar bazen karabasan gördüklerini ve bunlardan nasıl kurtulacaklarını soruyorlar. Bu karabasanları görmemek için öyle güçlü dua ediyorlar ki, artık hiç rüya göremediğinden şikayet etmeye başlıyorlar. Bu gibi durumlarda ne yaptığımı söyleyeyim; "Bismillahirrahmanirrahim" demişimdir. İçsel olarak aklıma ilk gelen bu olur her zaman. Kızılderililer bunu bilselerdi muhtemelen böyle bir obje yapmazlardı. Bazı hadislerde de Salih ve Salih olmayan rüyalardan bahsediliyor.  Salih olmayan rüya nedir? Şeytanın gördürdüğüne inanılan rüyadır ki uykuda girdiğimiz ruhsal alanımızda aslında içimizdeki olumsuz düşüncelerdir şeytan olarak. Rüyalarımıza çoğu zaman melekler yadım eder, senaryolarımızda onlarda rol alırlar. Sadece bilmemiz gereken beklide bu meleklerin hangi boyuttan geldiğidir. Salih olmayan rüyalardan kastedilende budur. Salih olmayan rüyalarda da Bismillahirrahmanirrahim demek yeterli gelecektir. Yatmadan önce okunacak Ayetel Kürsî'de sizin için rüya kapanı oluşturacaktır. Yatmadan önce edeceğiniz dua veya niyetleriniz olumlu olduğu sürece de açık ve berrak rüyalar göreceğinize inanmanız yeterlidir.
 Kötü rüya gördünüz diyelim ki -kötü kavramı da görecelidir aslında- bunu nasıl yorumlayacağız? Öncelikle gördüğümüz rüyaları ehil olmayanlara anlatmayacağız.
Özellikle kötü diye düşündüğümüz rüyaları gerçekten ehil kişilere anlatacağız. Çevrenizde ehil kişiler yoksa kendimize mutlaka rüya günlüğü alıp ona yazacağız ve neyi bilmeniz gerektiğini sadece Yaratana soracağız. İnanın ki cevabını veriyor size. Kötü rüyaların aslında en önemli özelliği bizi etkilemeleri ve değişim zamanının geldiğini haber vermeleridir. Tek bilmemiz gereken; değişim olurken nelere dikkat etmemiz gerekiyor, bunların mesajlarına bakmaktır. Ehil kişilere yorumlatırsak bu mesajları doğru ve olumlu bir şekilde öğrenmiş olursunuz. Kendi rüya günlüğünüzü tutarsanız da öncesinde ve sonrasında neler olduğuna bakarak kendi yorumlarınızı daha sağlıklı bir biçimde yapmış olursunuz.
    Rüyalarla ve Sevgiyle kalın
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.