(İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 22.04.2013 - 17:58, Güncelleme: 15.10.2020 - 08:18

ÖĞRENCİLERDEN MÜZİK CD'Sİ

 

ÖĞRENCİLERDEN MÜZİK CD'Sİ

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Serap Yükrük, ilköğretim okullarına yönelik yaptığı çalışmalara bir yenisini ekleyerek, ilköğretimde eğitim gören öğrencilerin müzik derslerinde faydalanabilecekleri profesyonel bir müzik albümü hazırladı. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Bilimsel Araştırma Proje Başkanlığı tarafından desteklenen ve Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Serap Yükrük tarafından hazırlanan “Çocuklarız Biz” adlı albüm, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yapılan ziyaret ile teslim edildi. Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Yıldızbaşı makamında ziyaret eden Yrd. Doç Dr. Serap Yükrük, cumhuriyetin ilk yıllarında yapılan çocuk şarkılarının günümüze pop müziği anlayışı ile düzenlediklerini belirterek, “Bu projenin amacı yarınların güvencesi olan sevgili çocuklarımıza şarkılarla ulaşmak, geçmişin izlerini bugüne taşımak, unutulmalarına izin vermek yerine yeniden organize etmek, ulusal şarkı darcığımızın oluşmasına katkı sağlayabilmektir. İki CD’den oluşan bu projenin gerçekleşmesine destek olan başta YYÜ Rektörümüz Prof. Dr. Peyami Battal’a, Bilimsel Araştırma Proje Başkanlığı’na ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi bir borç bilirim” dedi. Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Yıldızbaşı ise, bu özverili çalışmalardan dolayı Yrd. Doç. Dr. Serap Yükrük’e teşekkür ederek; “Çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz. Bugüne kadar çeşitli etkinliklerde milli eğitim camiasının yanında olmanızdan dolayı mutluyuz. Çocuklarımıza hazırlamış olduğunuz bu albüm ile hem çocuk şarkılarını yeniden farklı bir boyutta kazanmış olduk hem de çocuklarımızın müzik dersleri daha keyifli geçecektir” diye konuştu. Daha sonra merkeze bağlı okullardan gelen 5 müzik öğretmeninin de bulunduğu ziyarette, 20 şarkıdan oluşan 100 adet albüm Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Yıldızbaşı’na teslim edildi. YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal da, hazırlanan albüm kapağında görüşlerini şu şekilde dile getirmiş:“Çocuklar ve gençler, bir ülkenin sahip olduğu en önemli gelecek kaynaklarıdır. Bugün biz yetişkinlere düşen en önemli görev; maddi, manevi ve kültürel toplumsal birikimlerimizi çocuklarımıza ve gençlerimize en doğru şekilde aktarabilmektir. İşte bu anlamda bu çalışma değerli görülmekte ve cumhuriyetin ilk yıllarında bestelenen çocuk şarkıları yeni bir anlayış ile ele alınmaktadır. Dünyada ilk ve tek çocuk bayramına sahip olan çocuklarımıza çalışmanın yararlı olması, şarkılardaki uyum ve güzelliklerin bütün yaşamlarına anlamlı katkı sağlaması dileği ile YYÜ olarak hem ülkemizin çocuklarına hem dünya çocuklarına savaşsız, kavgasız, mutlu bir dünya yaşamaları dileklerimle çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” vanhaber, van, haber, van haberyyü, rektör, peyami, battal, öğrenci, cd, müzik, Serap Yükrük
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Serap Yükrük, ilköğretim okullarına yönelik yaptığı çalışmalara bir yenisini ekleyerek, ilköğretimde eğitim gören öğrencilerin müzik derslerinde faydalanabilecekleri profesyonel bir müzik albümü hazırladı.
Yüzüncü Yıl Üniversitesi Bilimsel Araştırma Proje Başkanlığı tarafından desteklenen ve Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Serap Yükrük tarafından hazırlanan “Çocuklarız Biz” adlı albüm, Milli Eğitim Müdürlüğü'ne yapılan ziyaret ile teslim edildi. Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Yıldızbaşı makamında ziyaret eden Yrd. Doç Dr. Serap Yükrük, cumhuriyetin ilk yıllarında yapılan çocuk şarkılarının günümüze pop müziği anlayışı ile düzenlediklerini belirterek, “Bu projenin amacı yarınların güvencesi olan sevgili çocuklarımıza şarkılarla ulaşmak, geçmişin izlerini bugüne taşımak, unutulmalarına izin vermek yerine yeniden organize etmek, ulusal şarkı darcığımızın oluşmasına katkı sağlayabilmektir. İki CD’den oluşan bu projenin gerçekleşmesine destek olan başta YYÜ Rektörümüz Prof. Dr. Peyami Battal’a, Bilimsel Araştırma Proje Başkanlığı’na ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi bir borç bilirim” dedi.
Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Yıldızbaşı ise, bu özverili çalışmalardan dolayı Yrd. Doç. Dr. Serap Yükrük’e teşekkür ederek; “Çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz. Bugüne kadar çeşitli etkinliklerde milli eğitim camiasının yanında olmanızdan dolayı mutluyuz. Çocuklarımıza hazırlamış olduğunuz bu albüm ile hem çocuk şarkılarını yeniden farklı bir boyutta kazanmış olduk hem de çocuklarımızın müzik dersleri daha keyifli geçecektir” diye konuştu.
Daha sonra merkeze bağlı okullardan gelen 5 müzik öğretmeninin de bulunduğu ziyarette, 20 şarkıdan oluşan 100 adet albüm Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Yıldızbaşı’na teslim edildi.
YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal da, hazırlanan albüm kapağında görüşlerini şu şekilde dile getirmiş:
“Çocuklar ve gençler, bir ülkenin sahip olduğu en önemli gelecek kaynaklarıdır. Bugün biz yetişkinlere düşen en önemli görev; maddi, manevi ve kültürel toplumsal birikimlerimizi çocuklarımıza ve gençlerimize en doğru şekilde aktarabilmektir. İşte bu anlamda bu çalışma değerli görülmekte ve cumhuriyetin ilk yıllarında bestelenen çocuk şarkıları yeni bir anlayış ile ele alınmaktadır. Dünyada ilk ve tek çocuk bayramına sahip olan çocuklarımıza çalışmanın yararlı olması, şarkılardaki uyum ve güzelliklerin bütün yaşamlarına anlamlı katkı sağlaması dileği ile YYÜ olarak hem ülkemizin çocuklarına hem dünya çocuklarına savaşsız, kavgasız, mutlu bir dünya yaşamaları dileklerimle çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
 
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.