Öğrenciler sanatla buluşuyor

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen proje kapsamında ilk ve ortaokul öğrencileri tiyatro ve sinema gösterileri ile buluşuyor.

Öğrenciler sanatla buluşuyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Çocuk ve gençlerin gelişimine katkıda bulunmak için çeşitli sanatsal ve kültürel etkinlikler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi, merkez ve ilçelerde yapmış olduğu projeleri sürdürüyor.

Gecen yıl yapmış olduğu etkinliklerle yaklaşık 235 bin öğrenciyi tiyatro, sinema, akrobasi gösterileriyle buluşturan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı 2023-2024 eğitim-öğretim yılında da çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenliyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen proje kapsamında haftanın 4 günü Hacıbekir Kültür Merkezinde sinema ve tiyatro gösterileri yapılırken haftanın biri günü ise Urartu müzesine gidiliyor.

Etkinliğe katılan çocuklar sinema ve tiyatro oyunlarını büyük beğeni ile izlerken, öğretmenler ise bu tür etkinliklerin çocukların gelişimi için büyük önem arz ettiğini belirtti. Bu tür etkinliklerin sürekli yapılması gerektiğini dile getiren öğretmenler, Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ozan Balcı ve Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiler. BASIN BÜLTENİ

 

 

Bakmadan Geçme