Emekliler zam bekliyor

Hayat pahalılığı ve enflasyon derken vatandaş da elindeki parayla geçinemez oldu. Artan fiyatlar nedeniyle zam beklentisi oluşurken konu hakkında yapılan açıklamalarda yakından takip ediliyor.

Emekliler zam bekliyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Artan fiyatlar nedeniyle geçinmekte zorlanan herkesi sevindiren o açıklama sonunda geldi. Milyonlarca emekli, asgari ücretli ve memura kallavi bir zam geliyor. Uzman isim “Tarihi bir zam” diyerek o tarihi işaret etti. Herkes o tarihi beklesin bu zamlar herkesin cebini de yüzünü de güldürecek. İşte yeni zam tarihi…

Milyonlarca emekli, asgari ücretli ve memuru sevindirecek o açıklama geldi. Eylül ayı sonuna yaklaşırken herkesin merakla beklediği zam müjdesi. Uzman isim “ Tarihi bir zam” diyerek müjdeyi patlattı. O tarihte herkes hesaplarını kontrol etsin. İşte yeni zam tarihi…

EMEKLİ, MEMUR, ASGARİ ÜCRETLİ...
Milyonlarca Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Emekli Sandığı ve BAĞ-KUR üyesinin büyük bir heyecanla beklediği 29 Ekim tarihine dair Cumhuriyet primi ve ekim ayı aralık zammına ilişkin detaylar netleşiyor. Bu önemli gelişmeler, emeklilerden tutun da ülkenin yarıdan fazlasını ilgilendiren asgari ücret zammıyla birlikte yakından takip ediliyor. Özellikle, bu yıl içerisinde en düşük memur maaşının 22 bin liraya yükseltilmesi sonrasında, 2024 yılında benzer bir iyileştirmenin yapılması bekleniyordu ve bu konuda önemli gelişmeler yaşanıyor. İşte tüm bu konularla ilgili heyecan yaratan son açıklama:

Ekonomi üzerine 13 Dakikada Ekonomi adlı YouTube programında değerlendirmelerde bulunan Ziraat Prof. Dr. Şenol Babuşcu, emeklilere ve asgari ücretlilere yapılacak olan zamlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

TARİHİ BİR ZAM GELİYOR
Emeklilere verileceği söylenen "5 bin TL Cumhuriyet primi" ve genel zamlar konusunda konuşan Prof. Dr. Babuşcu, öncelikle emeklilerin yıl sonuna kadar bir süre beklemesi gerektiğini öngördü. Ancak Ocak ayı yaklaştıkça, emeklilerin, memurların ve asgari ücretlilerin tarihinde görülmemiş büyük zamlarla karşılaşacağını belirtti.

Ancak, 2024 ve 2025 yıllarında emekliler ve çalışan kesimin beklentilerini hayal kırıklığına uğratacak bir gelişme yaşanabilir. Babuşcu, bu dönemde enflasyonun altında zam yapılacağını ve çalışanların ve emeklilerin zamları unutmalarının isteneceğini öne sürdü. Bu nedenle, ara zam ve Cumhuriyet primi gibi uygulamaların şu an için bir oyalama taktiği olarak görüldüğünü ifade etti.

Önümüzdeki dönemde ekonomiyle ilgili önemli gelişmeler beklenirken, emekliler, memurlar ve asgari ücretliler için büyük zamların geleceği ve ardından farklı bir stratejinin izlenebileceği tahmin ediliyor. Bu konu, ülke genelinde büyük bir ilgiyle takip edilmeye devam edecek.

Bakmadan Geçme