Güncel Haber Girişi: 18.04.2016 - 17:26, Güncelleme: 15.10.2020 - 08:21

Edremit’te Turizm Haftası Etkinliği

 

Edremit’te Turizm Haftası Etkinliği

Edremit Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Turizm Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu.
Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen etkinliklerin ilki olan "Kalifiye Eleman Yetiştiren Okulların Sektördeki Yeri ve Önemi" adlı panel, Türk Telekom Fen Lisesi’nin konferans salonunda yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ'un da katıldığı panel, Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Neşe Evliyaoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Ardından bir konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, amaçlarının turist memnuniyetini sağlamak olduğunu söyledi. Aktuğ, “Sektörde çalışan insanların turizm faaliyeti üzerinde çok büyük olumlu yansıması oluyor. Sektör beş yıldızlı da olsa mevcut kadro kalifiyeli değilse, turistin memnuniyeti söz konusu değilse, otellerin çok yıldızlı olmaları da bir işe yaramıyor. Sektör içerisindeki personelin eğitimli olması gerekir ki hizmet alan müşteri memnun olsun, Van’dan memnun ayrılsın. Şu an turizm meslek liselerimiz ve yüksekokullarımız var, bu anlamda öğrencilerimizin hizmet vermesi gerekiyor. Sıradan insan alıp ucuz bir ücret karşılığında çalıştırırsanız müşteri memnun olmaz ve gittiği her yerde bunu dile getirir. Bu da ister istemez ilin turizmine etki edecektir. İnsan memnuniyeti çok önemlidir. Bu sektörde de kalifiyeli eleman çalıştırmak çok önemli. Eğitilmemiş, sektörle ilgisi olmayan insanları getirirseniz, ‘ucuz etin yahnisi olmaz’ misali bir yol alamayız. YYÜ’den öğretim görevlileri ile hepimiz aynı dili konuştuk. Mutlak suretle kalifiyeli insanların çalıştırılması gerekir. Turizme hizmet eden öğrencileri alıp çalıştırırsanız, gelen insanlar memnun ayrılırlar. Memnuniyetlerini gittikleri her yerde dile getirirler, bu da ilin turizmine olumlu yansır” dedi. Yapılan konuşmanın ardından Yrd. Doç. Hasan Buğrul moderatörlüğünde panelistler Öğretim Görevlisi Mehmet Kimya, Öğretim Görevlisi Cezmi Müküs ve Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek Hizmetleri Şefi Ersin Altun birer sunum yaptılar. Panelin ardından Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan plaket, İl Milli Eğitim Müdürü Kırekin tarafından İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ’a verildi.  Panelin ardından Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen şenliğe geçildi. Buradaki etkinlikler ise folklor gösterisiyle başladı. Ardından İl Kültür ve Turizm Müdürü Aktuğ ve beraberindekiler, açılan fotoğraf sergisi ve yiyecek içecek stantlarını ziyaret etmesiyle program sona erdi. Etkinliğe Kültür Turizm Şube Müdürü Abdurahman Şahin, Edremit Milli Eğitim Müdürü İhsan Keskin, Edremit Milli Eğitim Şube müdürleri Nurullah Kahraman ve Haydar Orhan, Edremit Halk Kütüphanesi Müdürü İbrahim İlhan, okul müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Edremit Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Turizm Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu.

Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen etkinliklerin ilki olan "Kalifiye Eleman Yetiştiren Okulların Sektördeki Yeri ve Önemi" adlı panel, Türk Telekom Fen Lisesi’nin konferans salonunda yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ'un da katıldığı panel, Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Neşe Evliyaoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Ardından bir konuşma yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ, amaçlarının turist memnuniyetini sağlamak olduğunu söyledi. Aktuğ, “Sektörde çalışan insanların turizm faaliyeti üzerinde çok büyük olumlu yansıması oluyor. Sektör beş yıldızlı da olsa mevcut kadro kalifiyeli değilse, turistin memnuniyeti söz konusu değilse, otellerin çok yıldızlı olmaları da bir işe yaramıyor. Sektör içerisindeki personelin eğitimli olması gerekir ki hizmet alan müşteri memnun olsun, Van’dan memnun ayrılsın. Şu an turizm meslek liselerimiz ve yüksekokullarımız var, bu anlamda öğrencilerimizin hizmet vermesi gerekiyor. Sıradan insan alıp ucuz bir ücret karşılığında çalıştırırsanız müşteri memnun olmaz ve gittiği her yerde bunu dile getirir. Bu da ister istemez ilin turizmine etki edecektir. İnsan memnuniyeti çok önemlidir. Bu sektörde de kalifiyeli eleman çalıştırmak çok önemli. Eğitilmemiş, sektörle ilgisi olmayan insanları getirirseniz, ‘ucuz etin yahnisi olmaz’ misali bir yol alamayız. YYÜ’den öğretim görevlileri ile hepimiz aynı dili konuştuk. Mutlak suretle kalifiyeli insanların çalıştırılması gerekir. Turizme hizmet eden öğrencileri alıp çalıştırırsanız, gelen insanlar memnun ayrılırlar. Memnuniyetlerini gittikleri her yerde dile getirirler, bu da ilin turizmine olumlu yansır” dedi.
Yapılan konuşmanın ardından Yrd. Doç. Hasan Buğrul moderatörlüğünde panelistler Öğretim Görevlisi Mehmet Kimya, Öğretim Görevlisi Cezmi Müküs ve Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek Hizmetleri Şefi Ersin Altun birer sunum yaptılar.
Panelin ardından Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan plaket, İl Milli Eğitim Müdürü Kırekin tarafından İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ’a verildi. 
Panelin ardından Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen şenliğe geçildi. Buradaki etkinlikler ise folklor gösterisiyle başladı. Ardından İl Kültür ve Turizm Müdürü Aktuğ ve beraberindekiler, açılan fotoğraf sergisi ve yiyecek içecek stantlarını ziyaret etmesiyle program sona erdi.
Etkinliğe Kültür Turizm Şube Müdürü Abdurahman Şahin, Edremit Milli Eğitim Müdürü İhsan Keskin, Edremit Milli Eğitim Şube müdürleri Nurullah Kahraman ve Haydar Orhan, Edremit Halk Kütüphanesi Müdürü İbrahim İlhan, okul müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.