Köşe Yazıları (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 29.04.2013 - 07:57, Güncelleme: 15.10.2020 - 08:18

Bi Mana

 

Bi Mana

 Güzel bir söz vardır derki: Arıya hizmet etmeyen ne bilir balın kıymetini. Çok güzel bir sözdür.  Bu sözden yola çıkarsak, ağacın kıymetini bilmeyenler için yeşilin, eko sistemin güzel görüntünün yağan yağmurların ,üretilen oksijenin hiçbir önemi yoktur. O yüzdendir ki yakılan ormanlar, maden çıkarma uğruna yok edilen değerli çınar,  çam sedir, ladin, meşe ağaçları o insanlar için bir şey ifade etmez,  öylece bakarlar.Suyun kıymetini bilmeyenler tüm insanlığın ortak malı olan derelerin, nehirlerin göllerin, denizlerin, okyanusların tüm yer üstü, yer altı su kaynaklarının kirletilmesine; hoyratça kullanılmasına sonrada ne idüğü belirsiz şişe sularına para verip içmenin ne anlama geldiğini bilmeden boş plastik şişeyi nereye dürteceğini bilmeden öylece kala kalırlar.,Vatan kelimesinin manasını, vatan topraklarının nasıl kazanıldığını, vatansızlığın ne acı olduğunu bilmediği için yüzyıllardır bu bölgede dönen dolapları lunaparktaki dolaba benzetirler.Onun için vatan tammış, bölünmüş birşey ifade etmez. Bayrak nedir, o rengi nasıl almıştır, onlar için bir mana teşkil etmediği için gönderlerde var mıdır, yok mudur baş tacımıdır yoksa ayaklar altına mı alınmış mıdır, devlet kurumlarının tabelalarında T.C amblemi var mıdır, yok mudur fark etmez. Onlar için tabelanın katma değeri önemlidir.Fırsatını bulsa hurdacıya satarlar. Savaş dönemlerinde de, barış dönemlerinde de ortamdan elde edeceği rantlara bakar, savaşta barışta onlar için bir isimden öteye geçmez,Akan kanlar, arşa yükselen feryatlar onlar için bir şey ifade etmemektedir.O türlere ne desen  işi pişkinliğe vurup bu taka rak taka rak ses nereden gelir derler. Taki yaşam süreleri dolup hayata gözlerini yumduklarında yıkayan hoca kıçına paket paket pamuk tıktığında yine zevk alırlar.  Ama mezara indirilen kişi yüzüne bir avuç toprağı attığında hayatını gerçeğini, değerlerin manasını anlarlar. Ama vakit çok geçtir,Bu son fasılda geçmiştir,Önümüzdeki bir mayıs dünya emekçilerinin bayramı kutlu olsun, şenlikle kutlansın. Emekçiler hak ararken haksız duruma düşmesinler. Bu yılkı bir mayıs kutlamalarının sakin geçmesi her yıldan daha önemlidir, çünkü çok önemli, ve hassas günlerden geçmekteyiz bir kıvılcım büyük yangınları tetikler. Sayın sendika yöneticileri o günü iyi yönetin. Bir mayıs tüm insanlığa mutlu ve kutlu olsun.Hoşcakalın   vanhaber, var, haber, van haber bir mana, cem altaylı, emekçi, devlet, kurum, 1 mayıs
 
Güzel bir söz vardır derki: Arıya hizmet etmeyen ne bilir balın kıymetini. Çok güzel bir sözdür.  Bu sözden yola çıkarsak, ağacın kıymetini bilmeyenler için yeşilin, eko sistemin güzel görüntünün yağan yağmurların ,üretilen oksijenin hiçbir önemi yoktur. O yüzdendir ki yakılan ormanlar, maden çıkarma uğruna yok edilen değerli çınar,  çam sedir, ladin, meşe ağaçları o insanlar için bir şey ifade etmez,  öylece bakarlar.
Suyun kıymetini bilmeyenler tüm insanlığın ortak malı olan derelerin, nehirlerin göllerin, denizlerin, okyanusların tüm yer üstü, yer altı su kaynaklarının kirletilmesine; hoyratça kullanılmasına sonrada ne idüğü belirsiz şişe sularına para verip içmenin ne anlama geldiğini bilmeden boş plastik şişeyi nereye dürteceğini bilmeden öylece kala kalırlar.,
Vatan kelimesinin manasını, vatan topraklarının nasıl kazanıldığını, vatansızlığın ne acı olduğunu bilmediği için yüzyıllardır bu bölgede dönen dolapları lunaparktaki dolaba benzetirler.
Onun için vatan tammış, bölünmüş birşey ifade etmez. Bayrak nedir, o rengi nasıl almıştır, onlar için bir mana teşkil etmediği için gönderlerde var mıdır, yok mudur baş tacımıdır yoksa ayaklar altına mı alınmış mıdır, devlet kurumlarının tabelalarında T.C amblemi var mıdır, yok mudur fark etmez. Onlar için tabelanın katma değeri önemlidir.
Fırsatını bulsa hurdacıya satarlar. Savaş dönemlerinde de, barış dönemlerinde de ortamdan elde edeceği rantlara bakar, savaşta barışta onlar için bir isimden öteye geçmez,
Akan kanlar, arşa yükselen feryatlar onlar için bir şey ifade etmemektedir.O türlere ne desen  işi pişkinliğe vurup bu taka rak taka rak ses nereden gelir derler. Taki yaşam süreleri dolup hayata gözlerini yumduklarında yıkayan hoca kıçına paket paket pamuk tıktığında yine zevk alırlar.  Ama mezara indirilen kişi yüzüne bir avuç toprağı attığında hayatını gerçeğini, değerlerin manasını anlarlar. Ama vakit çok geçtir,Bu son fasılda geçmiştir,
Önümüzdeki bir mayıs dünya emekçilerinin bayramı kutlu olsun, şenlikle kutlansın. Emekçiler hak ararken haksız duruma düşmesinler. Bu yılkı bir mayıs kutlamalarının sakin geçmesi her yıldan daha önemlidir, çünkü çok önemli, ve hassas günlerden geçmekteyiz bir kıvılcım büyük yangınları tetikler. Sayın sendika yöneticileri o günü iyi yönetin. Bir mayıs tüm insanlığa mutlu ve kutlu olsun.
Hoşcakalın
 
Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.