Haber Girişi: 06.03.2015 - 18:10, Güncelleme: 15.10.2020 - 08:20

Aydemir: Mazeret Yerine Hizmet Üretsinler

 

Aydemir: Mazeret Yerine Hizmet Üretsinler

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Aydemir Esnaf Odaları Birlikleri içerisinde Türkiye’nin en güzel hizmet binası olan Van Esnaf Sarayı ile ilgili olarak son günlerde gündeme getirilen asılsız iddalar ve karalamalar ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.
Vansesi Haber Merkezi Son günlerde öne sürülen iddiaların amacının polemik ve karalama olduğuna dikkat çeken ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Aydemir, “Bir takım makam ve mevkilere sadece çıkar sağlamak için gelenler bırakın hizmet üretmeyi, yapılan hizmetlerden rahatsız olup karalamaya çalışırlar. Çamur at izi kalsın mantığı ile yapılan karalamalar bizi esnafımıza ve halkımıza hizmet etmekten vazgeçiremez. Kuruluş amacı esnaf ve sanatkarımıza hizmet olan bu makamları hiç kimse polemik yaparak şahsi çıkar merkezi haline getiremez ” diyerek sert tepki gösterdi. ‘MAZERET YERİNE HİZMET ÜRETSİNLER’ Van ESOB Esnaf Sarayı’nının yüzde 30 payının Van Şoförler ve Otomobilciler Odası’na ait olduğunu ancak yükümlülüklerini yerine getirmediklerini belirten Aydemir, “Bendevi Palandöken Esnaf Sarayı’nın yüzde 30’u Van Şoförler ve Otomobilciler Odası’na ait. Binanın yapımından tamamlanmasına kadar oluşan toplam maliyete hissesi oranında katılması gerekiyordu. Yükümlülüklerini süreleri içerisinde yerine getirmedikleri  için, Van Şoförler ve Otomobilciler Odası’na ait araç ve kaynaklara alacaklılar tarafından icra yoluyla el konulmuş. Sorumluluk ve yükümlülüklerini yerine getirerek üyelerine yakışacak bir merkezde hizmet etmek yerine, mazeret üreterek kolaycılığa kaçmaları, haksız yere Eski Başkanımız Faruk Alpaslan’ı ve ESOB yönetimimizi karalamaları kabul edilemez” dedi. DOĞALGAZ SADECE BİNAMIZDA DEĞİL BÖLGEMİZDE YOK Ruhsatsız olduğu için doğalgazın bağlanmadığı yönündeki iddiaların gerçek dışı ve tamamen asılsız ve karalama amaçlı olduğunu söyleyen Aydemir, “Hizmet binamızın yeri, 2011 yılında yaşadığımız deprem felaketinden sonra İŞGEM arazisi üzerinden hükümet tarafından Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimize tahsis edilmiştir. Esnaf Sarayı tüm prosedürler yerine getirilerek yapılmıştır. Ayrıca Van merkezde faaliyet gösteren odalarımızın hepsine bünyesinde yer verilecek şekilde esnaf ve sanatkarımıza yakışan düzen, titizlik ve konforda yapılan Esnaf Sarayımız Türkiye’deki Esnaf Odaları Birlikleri hizmet binaları arasında da örnek gösterilecek bir konsepte sahiptir. Tüm odalarımıza tahsis edilmek üzere hizmet mekanları yapılan Esnaf Sarayımızda ruhsat eksikliğinden dolayı değil, binamızın bulunduğu noktadan geçecek olan Van Memursen TOKİ Konutları doğalgaz hattı çekilmediği için doğalgaz abonesi olamadık. 2014 yılından bu yana hizmet veren Esnaf Sarayımızın elektrik ve su aboneliği hizmete başladığımızdan bu yana bulunmaktadır.Binamızın yapımında emeği geçen tüm başkan ve yönetim ve denetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz” dedi.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Aydemir Esnaf Odaları Birlikleri içerisinde Türkiye’nin en güzel hizmet binası olan Van Esnaf Sarayı ile ilgili olarak son günlerde gündeme getirilen asılsız iddalar ve karalamalar ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Vansesi Haber Merkezi

Son günlerde öne sürülen iddiaların amacının polemik ve karalama olduğuna dikkat çeken ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Muhittin Aydemir, “Bir takım makam ve mevkilere sadece çıkar sağlamak için gelenler bırakın hizmet üretmeyi, yapılan hizmetlerden rahatsız olup karalamaya çalışırlar. Çamur at izi kalsın mantığı ile yapılan karalamalar bizi esnafımıza ve halkımıza hizmet etmekten vazgeçiremez. Kuruluş amacı esnaf ve sanatkarımıza hizmet olan bu makamları hiç kimse polemik yaparak şahsi çıkar merkezi haline getiremez ” diyerek sert tepki gösterdi.

‘MAZERET YERİNE HİZMET ÜRETSİNLER’

Van ESOB Esnaf Sarayı’nının yüzde 30 payının Van Şoförler ve Otomobilciler Odası’na ait olduğunu ancak yükümlülüklerini yerine getirmediklerini belirten Aydemir, “Bendevi Palandöken Esnaf Sarayı’nın yüzde 30’u Van Şoförler ve Otomobilciler Odası’na ait. Binanın yapımından tamamlanmasına kadar oluşan toplam maliyete hissesi oranında katılması gerekiyordu. Yükümlülüklerini süreleri içerisinde yerine getirmedikleri  için, Van Şoförler ve Otomobilciler Odası’na ait araç ve kaynaklara alacaklılar tarafından icra yoluyla el konulmuş. Sorumluluk ve yükümlülüklerini yerine getirerek üyelerine yakışacak bir merkezde hizmet etmek yerine, mazeret üreterek kolaycılığa kaçmaları, haksız yere Eski Başkanımız Faruk Alpaslan’ı ve ESOB yönetimimizi karalamaları kabul edilemez” dedi.

DOĞALGAZ SADECE BİNAMIZDA DEĞİL BÖLGEMİZDE YOK

Ruhsatsız olduğu için doğalgazın bağlanmadığı yönündeki iddiaların gerçek dışı ve tamamen asılsız ve karalama amaçlı olduğunu söyleyen Aydemir, “Hizmet binamızın yeri, 2011 yılında yaşadığımız deprem felaketinden sonra İŞGEM arazisi üzerinden hükümet tarafından Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimize tahsis edilmiştir. Esnaf Sarayı tüm prosedürler yerine getirilerek yapılmıştır. Ayrıca Van merkezde faaliyet gösteren odalarımızın hepsine bünyesinde yer verilecek şekilde esnaf ve sanatkarımıza yakışan düzen, titizlik ve konforda yapılan Esnaf Sarayımız Türkiye’deki Esnaf Odaları Birlikleri hizmet binaları arasında da örnek gösterilecek bir konsepte sahiptir. Tüm odalarımıza tahsis edilmek üzere hizmet mekanları yapılan Esnaf Sarayımızda ruhsat eksikliğinden dolayı değil, binamızın bulunduğu noktadan geçecek olan Van Memursen TOKİ Konutları doğalgaz hattı çekilmediği için doğalgaz abonesi olamadık. 2014 yılından bu yana hizmet veren Esnaf Sarayımızın elektrik ve su aboneliği hizmete başladığımızdan bu yana bulunmaktadır.Binamızın yapımında emeği geçen tüm başkan ve yönetim ve denetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.