Ankara Vanlılar Vakfı'ndan dayanışma yemeği

Van dışında yaşayan Vanlıların sosyal, kültürel, dayanışmalarını sağlamak, Van kültürünü tanıtmak amacıyla kurulan Ankara Vanlılar Vakfı üyeleri gelenekselleştirdikleri dayanışma yemeğinde bir araya geldi.

Ankara Vanlılar Vakfı'ndan dayanışma yemeği
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kurulduğu günden bu yana Ankara’da Van'ın tanıtımına, kültürüne yönelik çalışmalar yapan, Vanlıların ve Van'a gönül veren Van dostlarının birlik beraberliğine katkı sağlayan Ankara Vanlılar Vakfı çalışmalarını sürdürüyor. Ankara Vanlılar Vakfı geleneksel olarak yılda birkaç kez bir araya gelerek düzenledikleri dayanışma yemeğinde bir araya gelerek çalışmaları hakkında istişarelerde bulundular.

Ankara Vanlılar Vakfı'ndan dayanışma yemeği

Van'ın tanıtımına, kültürüne yönelik çalışmalar yaptıklarını belirten Ankara Vanlılar Vakfı üyeleri, “Çeşitli kültürel ve sosyal etkinlikler düzenleyerek Van'ı ve kültürünü tanıtmaya çalışıyorlar. Vanlılar ve Van'a gönül veren dostlar arasında birlik beraberlik ve dayanışmayı sağlamak, hemşehrilerimizin ve dostlarımızın kaynaşmalarını, sosyo ekonomik, kültürel düzeylerini yükseltmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız Ankara’ya yolu düşen veya Ankara’da hayatını sürdüren hemşehrilerimize yardımcı olmak için elimizden gelen her türlü çabayı gösteriyoruz. Ankara Vanlılar Vakfı kurulduğu günden bu yana üyelerini, hemşerilerini ve Van dostlarını çeşitli vesilelerle bir araya getirerek sosyal etkinlikler gerçekleştiriyor. Başkent Ankara'da tüm platformlarda Vanlıların adını duyurmaya devam ediyoruz” diye konuştular.

Dayanışma yemeğine Mehmet Serin, Rıdvan Kadeş, Abdullah Tunçdemir, Bülent Erdinç, Haluk Rızvanoğlu, Mehmet Ağansoy, Mahmut Aygün, Fehmi Cancan, Salih Demir, Nahit Çetinkaya ve birçok Vanlı katıldı. HABER: EVREN DOĞRUER

Ankara Vanlılar Vakfı'ndan dayanışma yemeği

Bakmadan Geçme