301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Mayıs 2019 - Perşembe 18:17
 
Zabıta ekiplerinden bayram denetimi
Van Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu Belediyesi zabıta ekipleri Ramazan Bayramı öncesi denetimlerini sıklaştırdı. Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Zeynep Karakoyun, denetimin bayram süresince de devam edeceğini söyledi.
Van Haber Haberi
Zabıta ekiplerinden bayram denetimi

Vansesi Haber Merkezi

 

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, içinde gıda mühendislerinin de olduğu ekiplerle, bayram öncesi pastane, tatlı imalathaneleri, çikolata ve şekerleme satan dükkanları denetledi. 275 gıda işletmesine yönelik denetimde 8 işletmeye kurallara uyulmadığı için ceza kesildi. Belediye ekipleri, ilgili işletmelere, eksikliklerini tamamlaması için ek süre verirken, denetimlerin Ramazan Bayramı süresince de devam edeceği belirtildi.

 

"HALK SAĞLIĞI KONUSUNDA ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ"

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Zeynep Karakoyun, vatandaşların sağlığıyla ilgili konularda asla taviz vermeyeceklerini ifade ederek, "Ramazan Bayramı öncesi Zabıta Daire Başkanlığı halkımızın güzel bir bayram geçirmesi için ilimizde faaliyet gösteren başta pastaneler, tatlıcılar, fırınlar ve kafeler olmak üzere gıda satışı ve üretimi yapan işletmelere yönelik denetimler yapılacaktır. Halkımızın sağlığı temel önceliğimiz. Bu kapsamda, rutin olarak sürdürdüğümüz çalışmaları Ramazan ayında daha da sıklaştırdık" dedi. 

 

Denetimler kapsamında işletmelerde ruhsat kontrolü, satışa sunulan gıdaların uygunluğu, gıda satış ve üretim yapılan yerlerin temizliği, iş yeri hijyen eğitim belgesinin olup olmadığı ve çalışan personelin kıyafeti, temizliği gibi hususlarda kapsamlı kontroller yapıldığını dile getiren Karakoyun, "Yapılan denetimlerde ilgili mevzuatlarca belirlenen kurallara uymayan ve temizliğe önem göstermeyen işyerlerine gerekli uyarı ve cezai işlemler uygulanacaktır. İnsan sağlığı konusunda taviz verilmeyecektir. Ramazan Bayramı öncesi ve sırasında da bu denetimlere ara vermeksizin devam edeceğiz" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zabıta, ekiplerinden, bayram, denetimi,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı