301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Temmuz 2018 - Cumartesi 16:51
 
YENİTÜRK İLE YENİ YÖNETİM
Van Büyükşehir Belediyespor Kulübünün gerçekleşen kongresinde, Servet Yenitürk ile yola devam kararı verildi.
Vanspor Haberi
YENİTÜRK İLE YENİ YÖNETİM

Rıdvan Can

7 Temmuz Cumartesi günü Van Ticaret ve Sanayi Odasında saat 14:00’da gerçekleşen kongreye Van TSO Başkanı Necdet Takva, VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, Van Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk, Van Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Ülkercan Kaplan, yönetim kurulu üyeleri ve Kara Kobra Taraftarları katıldı.

“Kasada 64 bin TL var”

Divan Başkanlığını Kızılay Van Şube Başkanı Yalçın Özdemir’in yaptığı kongre de yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra kürsüye Van Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk çıktı. Yenitürk, yaptığı açıklamada, göreve geldikten sonra takıma 4 milyon 358 bin TL’lik desteğin yapıldığını belirterek, “Kongrenin Van Büyükşehir Belediyespor’a hayırlı olmasını diliyorum. 7 Ocak 2018 tarihinde olağanüstü kongreyle yönetimi devraldık. Toplam 1 milyon 620 bin TL takıma katkıda bulundum. Bunun yanında takımımıza 2 milyon 738 bin TL’lik katkı yapılmıştır. SGK, vergi ödemeleri, spor malzemeleri ödemeleri, seyahat ve konaklama masrafları, noter işlemleri, transfer ücretleri, deplasman giderleri, lige katılım ve lisans giderleri, eski borçlar ve diğer ödeneklerimizle toplam 4 milyon 294 bin TL’lik giderimiz oldu. Şuanda kulübümüzün kasasında sadece 64 bin TL kaldı. Şuana kadar geçmiş yönetimden kalan 1 buçuk milyonluk borcu ödedik. 818 bin 564 TL’lik bir borç var ama araştırılıyor. Sonuçlandıktan sonra ödenmeye başlayacağız. SGK’ya 10 yıldır ödeme yapılmamış. Türkiye Futbol Federasyonu da bunun üzerine bizden borcu yoktur yazısı istedi. Biz SGK’nın borcunu yapılandırdık. İki aydır ödüyoruz. Ayrıca vergi dairesine olan borcumuzu da ödemeye devam ediyoruz. Takımın borcu 2 milyon 500 bin TL kalmıştır” dedi. 

“Van’ın gözbebeğine sahip çıkın”

Vanlı işadamları, siyasiler ve vatandaşlara seslenen Yenitürk, “Van Büyükşehir Belediyespor ilimizin gözbebeği hepimizin takımıdır. Takıma hepimizin sahip çıkması gerekiyor. Bizlerde bu zamana kadar takıma elimizden geldiği kadar destek vermeye çalıştık fakat bizim elimizde sihirli değnek yoktur. Takımı ikinci lige veya birinci lige çıkarmamız için güçlü olmamız lazım. Vanlı işadamlarına, siyasilere, esnaflara, basın mensupları ve ilimizde yaşayan vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Takıma sahip çıkın. Genel seçimlerde her partiden 150’yi aşkın milletvekili aday adayı çıktı. Yola çıkarken, her şey Van için diyorlardı. Şimdi ben onlara ve seçilenlere seslenmek istiyorum. Gelin hep birlikte Van Büyükşehir Belediyespor’u sahiplenelim. Birlikte büyük başarılara imza atalım. Servet Yenitürk bir veya iki dönem dayanır. Sonra takımla birlikte gömülür gider. Van’da 3 binin üzerinde işadamımız vardır. Hepimiz bir araya geldiğimiz zaman 3 sene sonra takım hak ettiği yere gelecektir. İşadamlarımızdan çok büyük paralar istemiyoruz. Herkes karınca kararınca takıma katkıda bulunmalı. Takımın her ay belli giderleri oluyor. Biz buna karşılık sabit gelirlerin olmasını istiyoruz. Sayın valimiz ve genel sekreterimiz ellerinden geldiği her şeyi yapıyor. Ben kendilerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Kulübün logosunda değişiklik 

Öte yandan gerçekleştirilen olağan genel kurul toplantısında Van Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün logosunda yer alan sarı rengin, oy birliği ile gök mavisi rengi ile değiştirilmesine karar verildi. 
Van Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün yeni yönetiminde; Servet Yenitürk, Ali Tekataş, Aytaç Aydın, Ekrem Yalçın, Memet Biçer, Fatih Akdeniz, Ömer İnanç, Cumhur Yıldırım, Ferit Durak, Sacit Solmaz ve Mehmet Selim Öğünmez yer alıyor. 

 

Kaynak: Editör:
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı