301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Eylül 2019 - Pazar 13:10
 
YIKILAN BİR ŞEHRİN ANATOMİSİ
Köşe Yazıları Haberi
YIKILAN BİR ŞEHRİN ANATOMİSİ

Değerli okurlar; bu hafta sizlere değerli hemşehrimiz ve büyüğümüz Aydın Talay Bey’in kaleme aldığı “Yıkılan Bir Kentin Anatomisi” isimli kitabı tanıtmaya çalışacağım. Bu kitapta yine arşiv belgelerine dayalı birçok bilgi bulacaksınız. Kitabın okuyucuya bilmediklerini öğreteceğini ve unutulmuş olanları hatırlatacağını söylemeliyim. Böylesine uzun uğraş ve emek gerektiren çalışmayı hemşehrilerine sunduğu için Aydın Talay Beye teşekkür ediyor, sağlıklı, huzurlu ve verimli bir ömür diliyorum.

Aydın Talay Bey kitabında “Van’ın Coğrafi ve Jeopolitik Durumu” başlığı altında ilimizin coğrafi yapısı ve iklimini konu ediniyor, bölgenin jeopolitik önemine binaen göçlere ve istilalara maruz kaldığını anlatıyor. Coğrafi koşulların bölge insanının yaşam tarzını nasıl etkilediğini işliyor.

”Osmanlı Bünyesinde Ermeniler” başlığı altında Ermenilerin fevkalade hayat şartlarına sahip olduklarını, başta İstanbul olmak üzere bütün vilayetlerin en yüksek makamlarına şüphe edilmeden getirildiklerini, Ermenilere milleti sadıka dendiğini söylüyor.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Kaynak: Editör:
Etiketler: YIKILAN, BİR, ŞEHRİN, ANATOMİSİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı