Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 19:41
 
Vanlı Sanatçı Özkaya'nın Van Vakfı Konserine Büyük İlgi
Vanlı TRT sanatçı Mehmet Özkaya'nın tüm gelirini Van Vakfı aracılığıyla Vanlı kız öğrencilerin eğitimine harcanmak üzere düzenlediği konser büyük ilgi gördü. Konserden yaklaşık 10 bin lira gelir elde edildi.
Van Haber Haberi
Vanlı Sanatçı Özkaya'nın Van Vakfı Konserine Büyük İlgi

Vansesi Haber Merkezi

Van Kültür ve Dayanışma Vakfı kız çocukların eğitimine katkı sağlamak amacıyla başlattığı  “Benim Kızım Okuyor”  projesine  ilk destek  Vanlı TRT sanatçısı Mehmet Özkaya‘dan geldi.Koro şefi, TRT sanatçısı Vanlı Mehmet Özkaya, İstanbul Ataşehir'de 8 Şubat 2020 Cumartesi günü Mustafa Saffet Kültür Merkezi'nde destek amacıyla düzenlediği Türk Müziği Hicaz Korusu Hicaz Faslı ve Suat Sayın Besteleri Konserini  konserinin tüm gelirini Vanlı kız öğrencilerinin eğitimine harcanmak üzere Van Kültür ve Dayanışma Vakfı'na bağışladı.

Solo koro sanatçılarının sahne aldığı konsere  İstanbul'da yaşayan Vanlılar,Van dostları ve sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Konserden kız çocuklarının eğitimi  için yaklaşık 10 bin lira gelir elde edildi. 

Sanatçı, eğitimci, program yapımcısı, sanat yönetmeni, koro şefi ve bestekâr Mehmet Özkaya'nın yönetmenliğini yaptığı, Nurcan Bilecen Altun'un sunuculuğunu yaptığı,birbirinden güzel şarkıların seslendirdiği  konserde  müzikseverlere muhteşem bir gece yaşatıldı.

 

 Konsere gösterilen yoğun ilgiye teşekkür eden  Mehmet Özkaya, "Van Kültür ve Dayanışma Vakfı ile işbirliği yaptık bir kız çocuğumuzun eğitimine başarısına katkı sağlayabilirsek bundan mutluluk duyarız. Bundan sonra da kültür ve sanat alanlarında Van Vakfımıza katkı sağlamaya devam edeceğiz" dedi .

 TRT sanatçısı Mehmet Özkaya’nın Van Vakfı'nın  başlattığı  "Benim kızım okuyor " projesine  ilk desteği verdiğinden dolayı çok mutlu olduklarını belirten Van  Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Nizamettin Ağar, "  Değerli santçımız Mehmet Özkaya’nın sergilediği sosyal sorumluk desteğine teşekkür ediyoruz. Santaçımızın  sergilediği örnek dayanışmayı Vanlı sanatçılardan bekliyoruz.  Bizim hedefimiz okumak isteyen tüm kız öğrencilere ulaşmak ve destek olmaktır .Bu konuda farklı projelere yakında  başlayacağız .Bu anlamlı desteklerinden dolayı sayın Mehmet Özkaya hemşerimize, sahne alarak birbirinden güzel şarkılar seslendiren   kor ve sola sanatçılarımıza,   anlamlı gecede bizlere destek olan tüm Vanlı mehmşehrilerimize, dostlarımıza ve sanatseverlere teşekkür ederim" dedi .

 Sanatseverler  birçok şarkıya eşlik ederken konser sonunda  Mehmet Özkaya Korusu sanatçıları ayakta alkışlandı. Anlamlı destekleri nedeniyle Van  Kültür ve Dayanışma Vakfı  Eğitim Kültür ve Sosyal Sorumluluk Projeleri Komisyonu Başkanı Çetin Evren  Van Vakfı adına  Mehmet Özkaya plaket  takdim ederek saz  ve ses sanatçılarına da teşekkür etti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vanlı, Sanatçı, Özkaya'nın, Van, Vakfı, Konserine, Büyük, İlgi,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı