Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 11:17
 
Vanlı çocuğa Livaneli sahip çıktı
İnşaatta söylediği Kürtçe şarkı ile sosyal medyanın gündemine oturan Vanlı Murat Akbaşlı'ya sanatçı Zülfü Livaneli sahip çıktı.
Güncel Haberi
Vanlı çocuğa Livaneli sahip çıktı

Usta sanatçı Zülfü Livaneli, Twitter'da paylaştığı ve inşaatta Kürtçe şarkı söyleyen genci buldu. Sanatçı Livaneli, Murat Akbaşlı adlı gencin inşaatta Kürtçe türkü söylerken çekilmiş görüntülerini Twitter’da, “Böyle bir sese kolay kolay rastlanmaz. Keşke bulabilsek de konserlerime konuk sanatçı olarak davet etsem.” notuyla paylaşmıştı.

 

 

Sosyal medyada milyonlarca defa izlenen video hakkında konuşan Akbaşlı, şunları söyledi: "İnşaatta çalışıyordum. Bir gün inşaatın mimarı yanıma geldi. ‘Şarkı söyle, videoya çekeceğim, sana kaset yapalım’ dedi. Ben de şarkı söylemeyi sevdiğim için okudum. Valla ben de bu kadar yayılacağını bilmiyordum. Zaten haberim yoktu. Görünce ben de şaşırdım. Bu kadar yayılması tesadüf...

“Bir odada 12 kişi kalıyorduk”

 “En çok Aşık Veysel’i seviyorum bir de Şakiro’yu” diyen Akbaşlı, şu ifadeleri kullandı:

Birçok dertle karşılaştım. Ondan dolayı böyle okuyorum herhalde. Küçükken evimizin bir odası vardı. 12 kişi o odada kalırdık. Hayatın kendisi çok yorucu zaten. Yaşadığım sorunlar, dertler beni şarkı söylemeye itti.

“Huzur istiyorum abi, huzur olmayınca hiçbir şey olmuyor. Bir de daha iyi yaşam koşulları” diyen Akbaşlı, sanatçı Zülfü Livaneli’den gelen teklifi de kabul etti.

Murat Akbaşlı, hem eğitim alacak hem de Zülfü Livaneli ile sahneye çıkacak.

Akbaşlı, 20 yaşında ve 9 kardeşi var. Van’ın Saray ilçesine bağlı Turanlar Köyü’nden olan Akbaşlı, 8. sınıfa kadar okuyup daha sonrasında çobanlık yapmaya başladı.

Evrensel

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vanlı, çocuğa, Livaneli, sahip, çıktı,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı