Haber Detayı
30 Mayıs 2019 - Perşembe 18:57
 
VANLILARIN BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACI VAR
Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikası (TESİŞ) Van Şube Başkanı ve Türk İş Van İl Temsilcisi Naif Balandı, Van’da birlik ve beraberlik ortamının sağlanması gerektiğini vurgulayarak, “Van’ımız her yönüyle çok güzel. Sadece birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Siyaset ilimizin kalkınması için yapılmalıdır. Mevki makam gelip geçicidir. Önemli olan eser bırakmaktır” dedi.
Van Haber Haberi
VANLILARIN BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACI VAR

Rıdvan Can

TESİŞ Van Şube Başkanı ve Türk İş Van İl Temsilcisi Naif Balandı gazetemize yaptığı açıklamada “Kıdem tazminatımız bizim kırmızı çizgimizdir. Buna kimsenin dokunmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

“Van’ımıza çok daha iyi hizmetler sunabiliriz”

İnsanların geçim sıkıntısı çektiğini ifade eden Balandı, “Van’ımız her yönüyle çok güzel. Sadece birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Siyaset ilimizin kalkınması için yapılmalıdır. Mevki makam gelip geçicidir. Önemli olan eser bırakmaktır. Biz bugün görevdeyiz. İlimize katkı sunmak için elimizden gelen her türlü çabayı sarf ediyoruz. Hepimiz el ele verirsek Van’ımıza çok daha iyi hizmetler sunabiliriz. Biz Vanlılar olarak çalışan insanlara sahip çıkmamız gerekiyor. Partisi hiç önemli değil, yeter ki ilimizin kalkınması, sorunların çözümü için çalışsın. İnsanlarımızın sorunlarını birlikte çözelim. Bakın ülkemiz ekonomik yönden çok zor bir süreçten geçiyor. İnsanların alım gücü zorlaştı. İnsanlar şuan sadece nasıl geçineceğini düşünüyor. Herkes geçim derdinde. Ziyaret edip hal hatır sorduklarım bu yıl iftar yemeği dahi veremediklerini dile getiriyorlar. Van, Hakkari, Muş, Bitlis illerini geziyorum. Vatandaşların ciddi şekilde maddi sıkıntısı var. Bir an evvel buna bir çözüm üretilmeli. Türkiye’nin teröre karşı verdiği mücadelenin de farkındayız fakat insanlar maddi sıkıntılardan dolayı geçinemiyor. Hükümetin bu sorunu çözmek için her türlü çabayı sarf etmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı. 

“Evimizde huzurumuz kaçıyor”

Kıdem tazminatının kendileri için önemli olduğuna vurgu yapan Balandı, “Kıdem tazminatımız bizim kırmızı çizgimizdir. Buna kimsenin dokunmasına izin vermeyeceğiz. Kıdem tazminatı bizim çocuklarımızın düğün parasıdır. Kıdem tazminatı bizim nefes almamızı, uyumamızı görmemizi sağlıyor. Bizi küçümsemeyin, yok saymayın. Bu ülkenin yarısıyız. Kıdemle ilgili mevcut yapıyla kalmak şartıyla katkı sağlarız. Ama mevcut yapıya nokta kadar dokundurmayız. Evimizde huzurumuz kaçıyor. Huzurumuzu bozmayın, kıdemimizi düşürmeyin. Kıdem bizim son kalemizdir” şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: VANLILARIN, BİRLİK, VE, BERABERLİĞE, İHTİYACI, VAR,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı