Haber Detayı
07 Nisan 2014 - Pazartesi 07:58
 
Van Kahvaltısı Rekora Hazırlanıyor
Atatürk Kültür Parkı'nda 30 bin kişinin katılımıyla yapılacak organizasyon için 600 kişilik bir güvenliğe ihtiyaçları olacaklarını belirten Van TSO) Başkanı Necdet Takva, rekor denemesinden önce Putin, Merkel, Obama gibi dünyanın önemli liderlerine de Van Kahvaltısı paketi göndereceğiz dedi.
Van Kültürü Haberi
Van Kahvaltısı Rekora Hazırlanıyor

Vansesi Haber Merkezi 


Van Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanı Necdet Takva, kahvaltısıyla meşhur Van'da "Dünyanın en kalabalık kahvaltı sofrası" rekorunu kırmak için Guinness Türkiye Temsilciliği'ne başvurdu. Guinness Türkiye Temsilciliği ile yaptıkları görüşmede 'Dünyanın en kalabalık kahvaltı sofrası' kategorisinde yarışma konusunda ortak karara vardıklarını belirten Takva, "Daha önce en uzun sofrayı kurmak istiyorduk. Onlarla görüştük en uzun kahvaltı sofrasını tasarlayamayacaklarını söylediler. Bunu en kalabalık sofraya dönüştürdük. Bunun için en ideal olan yerinde Van Kalesi arkasındaki Atatürk Kültür Parkı'nda olacağını kararlaştırdık" dedi.

Van TSO, Amerika'dan sonra dünyanın en kalabalık kahvaltı sofrası rekorunu kırmak için harekete geçti. Rekoru kırmak için Guinness Türkiye Temsilciliğine başvurduklarını açıklayan Van TSO Başkanı Necdet Takva, "Bu rekoru 30 bin kişiyle 1 Haziran'da kırmayı düşünüyoruz. Hazırlıklarımız başladı" diye konuştu.

REKOR AMERİKA'DA

Atatürk Kültür Parkı'nda 30 bin kişinin katılımıyla yapılacak organizasyon için 600 kişilik bir güvenliğe ihtiyaçları olacaklarını belirten Takva, şöyle devam etti:

"Toplam bir saatlik giriş belirlediler. Havadan, hem de karadan kameralarla tespitler yapılacak. Burada 600 kişilik güvenliğe ihtiyacımız olacak. Başvurumuzu yaptık fakat bu herkesin ortak bir projesi olacak. Herkesten destek bekliyoruz. Rekor şuanda 19 bin 480 kişiyle Amerika'da. Umarım çok güzel bir organizasyonla bu rekoru kırarız. Bunun içinde herkesten destek bekliyoruz."d

VAN KAHVALTISI DÜNYA LİDERLERİN  GİDECEK

Gelecek konuklara kutular içinde park girişinde Van kahvaltısını vereceklerini de anlatan Takva, şöyle dedi:

"Rekor denemesinden önce Putin, Merkel, Obama gibi dünyanın önemli liderlerine de Van Kahvaltısı paketi göndereceğiz. Tabii ki Türkiye Cumhurbaşkanı ve Başbakanına da göndereceğiz. Rekor denemesini 1 Haziran'da yapmamızın nedeni ise aynı tarihlerde Van Balığı’nın muhteşem göçünün olması. Rekor denemesine gelenler dünyada sadece 2 yerde görülebilen bu muhteşem görsel şöleni izlemelerini istiyoruz. Rekor denemesi şölen havasında geçecek. Bu arada 7 bölgeden 7 folklor ekibini de Van'a davet edeceğiz."


Kaynak: (VANSESİ) - VANSESİ GAZETESİ Editör:
Etiketler: Atatürk, Kültür, Parkında, 30, bin, kişinin, katılımıyla, yapılacak, organizasyo
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı